Otwarcie wakacyjnego festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

BNP Paribas Kino Letnie
Fot. Karol Makurat/AKPA

OBSERWUJ NAS:

Sopockie molo i zakopiańskie Krupówki ponownie zamieniają się w wyjątkowe sale kinowe pod gwiazdami. Ruszyło właśnie jedno z najważniejszych wydarzeń lata – XIV edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.

Festiwalowe kina znajdują są w ulubionych wakacyjnych destynacjach. Nad morzem, w górach i wśród mazurskich jezior – są otwarte i bezpłatne przez cały lipiec i sierpień. W Sopocie, który w tym roku obchodzi 120. urodziny oraz 60-lecie sopockich festiwali, widzowie będą mogli codziennie oglądać filmowe hity. Wszystko to na najdłuższym w Europie drewnianym molo. W Zakopanem natomiast u podnóża Tatr z widokiem na Giewont. Dodatkowo, we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal zacumuje w Giżycku. Tam projekcje filmowe zaplanowano w Ekomarinie, nad przepięknym jeziorem Niegocin.

BNP Paribas Kino Letnie
Katarzyna Figura, fot. AKPA

Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, Katarzyna Figura i Reni Jusis w czwartkowy wieczór zaprosili widzów na multimedialne widowisko Luca Bessona i Yanna Arthusa-Bertranda “Home – S.O.S. Ziemia!”. Jest to film otwarcia festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Seanse podzielono na siedem bloków tematycznych. Poniedziałki: Siła Muzyki, wtorki: Otwarci na świat, środy: Oscary, czwartki: Świat Cię potrzebuje, piątki ze Storytel: Kino w związku z literaturą, soboty: Komedie, komedie, niedziele: Kobieta z kamerą.

instagram.com/renijusisofficial
ZOBACZ:  Wiktoria Filus: W tym momencie nie do końca mam wpływ na to, co dokładnie będę robić zawodowo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x