Osuszanie po zalaniu – Jak wygląda? Ile trwa?

Osuszanie po zalaniu
Fot. mat. prasowy

Wilgoć zbierająca się w mieszkaniu to powszechny problem dotyczący wielu budynków. Równie częstym problemem jest zalanie mieszkania, które może nastąpić m.in. z powodu awarii instalacji czy na skutek powodzi. Zawilgocenie pomieszczeń w szybkim tempie prowadzi do niszczenia powierzchni. Szkody powstałe przy zalaniu mieszkania potrafią być bardzo dotkliwe.

Rozwijająca się wilgoć powoduje powstawanie pleśni i grzybów oraz może powodować uszkodzenia konstrukcji budynków. Dlatego, żeby zminimalizować straty ważne jest żeby jak najszybciej Na szczęście na rynku działa wiele firm oferujących profesjonalne osuszanie z wilgoci technologicznej czy osuszanie po zalaniu w Warszawie oraz innych miastach.

Na czym polega proces osuszania po zalaniu?

Proces osuszania po zalaniu bardzo różni się w zależności od stopnia zalania pomieszczenia oraz przyczyny zalania. Dlatego fachowcy zajmujący się osuszaniem zwykle zaczynają od lokalizacji przyczyny zalania oraz wykonania pomiaru wilgotności. Dzięki temu są w stanie określić zakres i obszar zalania. Dzięki tej wiedzy mogą dobrać odpowiednią metodę osuszania oraz wybrać urządzenia osuszające pozwalające szybko osuszyć mieszkanie. Najpopularniejszymi metodami osuszania są:

  • osuszanie kondensacyjne,
  • osuszanie adsorpcyjne,
  • osuszanie naturalne.

Jak wygląda osuszanie mieszkania po zalaniu?

Najczęściej wybieranymi metodami osuszania są metoda kondensacyjna oraz absorpcyjna. Metoda kondensacyjna opiera się na zjawisku kondensacji czyli skropleniu pary wodnej przez kondensator. Osuszacz kondensacyjny działa na zasadzie zasysania wilgotnego powietrza poprzez wentylator. Następnie zassane powietrze trafia na parownik który powoduje schłodzenie wilgotnego powietrza, dzięki czemu dochodzi do zjawiska kondensacji pary wodnej. Tak powstała woda zbierana jest w urządzeniu osuszającym a następnie może być odprowadzona z osuszanego pomieszczenia.

Metoda osuszania adsorpcyjnego polega na wykorzystaniu środków suszących zwanych desykantami. Wilgotne powietrze przepuszczane jest przez osuszacz analogicznie jak w metodzie osuszania kondensacyjnego, różnicę stanowi natomiast użycie desykantów, które wchłaniają wilgoć z powietrza.

ZOBACZ:  Bestsellery Empiku 2019 już niedługo! Zobacz kto ma szansę na zwycięstwo

Ile trwa osuszanie budynków?

Osuszanie budynków z nadmiernej wilgoci zwykle trwa od 10 do 21 dni. Czas ten zależy głównie od stopnia zawilgocenia pomieszczeń oraz rozmiaru zalanej powierzchni. Koszt oraz czas osuszania po zalaniu zależy od tego czy wykonać należy osuszanie posadzki (osuszanie podposadzkowe) czy również osuszanie ścian. Czas trwania osuszania po zalaniu zależy także od szczelności osuszanego pomieszczenia.

(artykuł sponsorowany)

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx