Przejdź do treści

Oscary 2024: Kiedy gala? Na żywo tylko w Canal Plus

Oscary 2024 Kiedy gala
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

96. ceremonia wręczenia Oscarów będzie transmitowana w nocy z 10 na 11 marca o godz. 23:30 w serwisie Canal+ online oraz na antenie Canal+ Premium.

Oscary od prawie 100 lat stanowią najbardziej prestiżowe osiągnięcie w świecie kina. O statuetce marzą aktorzy, reżyserzy, producenci i inni przedstawiciele studiów filmowych prosto z Hollywood i ze świata. Lista nominowanych tytułów z każdym rokiem staje się coraz bardziej różnorodna. W tym roku w oscarowym wyścigu biorą udział jednocześnie hollywoodzkie blockbustery („Oppenheimer”, „Barbie”), klasyczne amerykańskie filmy („Przesilenie zimowe”), niezależne arthouse’owe kino („Biedne istoty”, „Poprzednie życie”), jak i międzynarodowe nieanglojęzyczne koprodukcje („Anatomia upadku”, „Strefa interesów”).

Ceremonia po raz kolejny odbędzie się w kultowym Dolby Theatre at Ovation Hollywood, a poprowadzi ją już po raz czwarty nagrodzony kilkukrotnie popularny komik Jimmy Kimmel. W Polsce, podobnie jak w poprzednich latach, rozdanie Oscarów będzie można obejrzeć wyłącznie w Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ online.

Studio Canal+ poprowadzą wybitni znawcy filmu: dziennikarka i felietonistka, prowadząca program Aktualności filmowe w Canal+ – Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i prezenter, prowadzący Kino mówi w Ale kino+ i współprowadzący Aktualności filmowych+. Transmisja z ceremonii, którą otworzy o godz. 23:30 półgodzinna relacja z czerwonego dywanu, potrwa do ok. godz. 3:00-4:00 w nocy.

Warto tego dnia od popołudnia również śledzić na Instagramie Canal+ Polska relację na żywo z czerwonego dywanu i nie tylko autorstwa zagranicznego korespondenta, Artura Zaborskiego.

Oscary 2024

Teraz, gdy już przyznano nominacje, warto nadrobić tegoroczną stawkę oscarową. W bogatym portfolio wypożyczalni VOD Premiery Canal+ dostępna jest duża część tegorocznych walczących o tę statuetkę produkcji – m.in. „Barbie”, „Oppenheimer” i „Poprzednie życie”. W serwisie Canal+ online można natomiast obejrzeć walczące o tytuł Najlepszego Filmu Dokumentalnego „20 dni w Mariupolu” czy nominowane w poprzednich latach tytuły – m.in. „Matki równoległe”, „Wieloryba”, „W trójkącie” czy „Fabelmanów”.

96. ceremonia wręczenia Oscarów będzie transmitowana w nocy z 10 na 11 marca o godz. 23:30 w serwisie Canal+ online oraz na antenie Canal+ Premium.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx