Odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Odsłonięcie muralu Kory
Fot. Mieszko Piętka/AKPA

„Na twoich ustach kładę dłoń. Rozkwita jak róża. Zabierz wszystko to, co chcesz. Lecz nie zabieraj róży. Róża to twoja wierność. Zdrada i wniebowstąpienie” – śpiewała Kora, która trzy lata temu przegrała walkę z rakiem.

Olga Sipowicz, gdyby żyła, obchodziłaby w tym roku 70 urodziny. Z tej okazji na warszawskich Bielach, w miejscu, z którym artystka była związana (mieszkała przy ul. Płatniczej), odsłonięto mural artystki: portret Kory otoczony różami. Motyw nawiązuje do albumu „Róża” Manaamu z 1994 roku, który zyskał status potrójnej platyny.

Odsłonięcie muralu Kory
Odsłonięcie muralu Kory, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Autorem projektu na ścianie bloku przy ulicy Żeromskiego 44 jest ilustrator i grafik Tomasz Majewski – Works. Mural wykonało Good Looking Studio. Pod budynkiem posadzono symbolicznie 320 krzewów róż. Wśród gości pojawiali się m.in. Kamil Sipowicz, Wojciech Mann, siostra Kory, Anna Kubczak, Robert Kozyra, Ryszard Kalisz. O muzyczną oprawę zadbała Ramona Rey.

Bielański mural nie jest pierwszym w Warszawie przedstawiającym Korę. Na początku 2019 roku odsłonięto jej wizerunek na ścianie na tyłach budynku przy ul. Nowy Świat 18/20.

Odsłonięcie muralu Kory
Wojciech Mann, fot. Piętka Mieszko/AKPA
Odsłonięcie muralu Kory
Anna Kubczak, Kamil Sipowicz, fot. Piętka Mieszko/AKPA
ZOBACZ:  Nowy klip od Jonas Brothers - What A Man Gotta Do. Żony muzyków w teledysku!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx