Przejdź do treści

Odkryj magię „Tajemniczego ogrodu” z Roksaną Węgiel

Fot. kadr z filmu "Tajemniczy ogród"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Już dziś, 3 października, widzowie Transatlantyk Festival będą mogli jako pierwsi w Polsce obejrzeć „Tajemniczy ogród” Marca Mundena, nową kinową ekranizację historii, którą pokochało już kilka pokoleń młodych widzów. Gościem specjalnym pokazu będzie Roksana Węgiel.

Nietrudno pojąć, co sprawia, że wydana po raz pierwszy w 1911 roku powieść Frances Hodgson Burnett jest wciąż uwielbiana zarówno przez młodych, jak i nieco starszych czytelników z całego świata. Historia niekochanej, a przez to agresywnej oraz egocentrycznej dziesięciolatki, która odkrywa miłość i przyjaźń w ogarniętej żałobą brytyjskiej posiadłości, opowiada o uzdrawiającej sile i pięknie dziecięcej wyobraźni i przypomina ludziom o tym, co w nich najlepsze. Nietrudno też zrozumieć, dlaczego powieść Burnett doczekała się od premiery trzech kinowych ekranizacji, czterech telewizyjnych adaptacji (w tym jednej w wersji anime!), broadwayowskiego musicalu oraz dziesiątek przedstawień teatralnych. W ten sposób artyści z całego świata dzielili się własnymi wyobrażeniami na temat tego, jak wygląda, pachnie u smakuje ta historia, a także znajdujący się w jej centrum „tajemniczy ogród”, miejsce zwyczajne i zarazem wyjątkowe.

Fot. kadr z filmu „Tajemniczy ogród”

Od ostatniej filmowej ekranizacji minęło ponad ćwierć wieku, dlatego producent David Heyman, który nadzorował przekładanie na język magii kina powieści o Harrym Potterze oraz uroczym misiu Paddingtonie, postanowił, że nadszedł czas, by przedstawić „Tajemniczy ogród” kolejnemu pokoleniu młodych widzów. Nakręcony w tradycyjnym duchu i zarazem z całą mocą wizualną, na jaką pozwala współczesna technologia, „Tajemniczy ogród” A.D. 2020 zabierze publiczność w niezwykłą przygodę, jaką przeżyć można wyłącznie w ciemnej sali kinowej.

Nowa ekranizacja staje się dla dzieci i młodzieży na różnych szerokościach geograficznych tym, czym „Tajemniczy ogród” Agnieszki Holland był i wciąż jest dla pokolenia dzisiejszych 30-latków i 40-latków, a film dopiero niedawno rozpoczął swój pochód po światowych kinach. Nadszedł czas na Polskę. Już dziś, 3 października, w ramach Transatlantyk Festival, odbędzie się jego przedpremierowy pokaz. Seans rozpocznie się o godzinie 10:30 w katowickim kinie Światowid i jest skierowany głównie dla uczniów szkół podstawowych, którzy po jego zakończeniu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach ogrodowych. W pokazie weźmie również udział Roksana Węgiel, która użyczyła w dubbingowej wersji „Tajemniczego ogrodu” użyczyła głosu głównej bohaterce, Mary.

Spis kin wyświetlających przedpremierowe seanse „Tajemniczego Ogrodu” znajdują się na stronie: http://www.monolith.pl/aktualnosci/2020/10/02/wejdz-do-swiata-wyobrazni-juz-w-ten-weekend/

Tajemniczy ogród – polski zwiastun filmu:

Tajemniczy ogród – polski zwiastun filmu
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx