Przejdź do treści

Ocaleni – czyli najbardziej spektakularna akcja ratunkowa w historii, w kinach od 28 lutego

Fot. kadr z filmu "Ocaleni"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W polskich kinach już od 28 lutego będziemy mogli oglądać film „Ocaleni” o najbardziej spektakularnej akcji ratunkowej w historii.

Dokładnie 23 czerwca 2018 roku dwunastu nastoletnich chłopców z drużyny piłkarskiej Wild Boars weszło wraz z trenerem do położonej w północnej Tajlandii jaskini Tham Luang. Zagłębiali się już w niej wcześniej, zawsze po to, żeby zrelaksować się po intensywnym treningu. Tym razem nie wrócili jednak do domu. Jaskinia została zalana przez szalejący na zewnątrz monsun – zaczęła się walka o przeżycie. Przez osiemnaście kolejnych dni cały świat obserwował w napięciu rozwój sytuacji, podczas gdy wokół oddalonej od skupisk ludzkich jaskini wyrosło małe miasteczko, pełne setek ludzi, którzy próbowali uratować chłopców oraz ich trenera ze śmiertelnej pułapki. Zebrana naprędce międzynarodowa ekipa nurków jaskiniowych rozpoczęła realizację wymyślonego w rekordowym czasie planu działania, którego skuteczności nikt nie mógł zagwarantować.

„Ocaleni” to oparty na prawdziwej historii film, odkrywający kulisy spektakularnej i niezwykle dramatycznej akcji ratunkowej, mającej na celu uwolnienie nastolatków uwięzionych w zalanej wodą jaskini w Tajlandii. W 2018 roku na ratunek 12 chłopcom i ich nauczycielowi pospieszyły tysiące osób, a cały świat obserwował trwającą 18 dni operację. „Ocaleni” to pełna emocji ekranizacja tamtych wydarzeń. Wciągająca bez reszty opowieść na najwyższych obrotach, która porusza i przywraca wiarę w dobro oraz ludzką determinację. Gdyż te potrafią czynić prawdziwe cuda.

Ocalenia – zobacz oficjalny zwiastun filmu:

Ocaleni – trailer
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google