Obrazy bez autora – nominowany do Oscara film Floriana von Donnersmarcka już w kwietniu w kinach

Fot. kadr z filmu "Obrazy bez autora"

Po ośmiu latach artystycznego milczenia, zdobywca Oscara Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”), powraca zrealizowanym z rozmachem filmem, opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera.

W rolach głównych w „Obrazy bez autora” wystąpiły gwiazdy europejskiego kina Paula Beer, Sebastian Koch, Tom Schilling oraz Oliver Masucci. Obraz uzyskał nominację w ubiegłym roku w dwóch kategoriach do Oscara, Złotych Globów. Zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Film zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii. Opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie są świadomi, że ich życie zostało wplątano w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband. Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku. Z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

Obrazy bez autora – zobacz zwiastun filmu:

Obrazy bez autora

Film będzie można oglądać w kinach od 3 kwietnia 2020 roku.

ZOBACZ:  Arnold Schwarzenegger zaatakowany w Johannesburgu!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx