Przejdź do treści

Obrazy bez autora – nominowany do dwóch Oscarów oraz Złotego Globu dramat już 12 czerwca w kinach!

Fot. kadr z filmu "Obrazy bez autora"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Zdobywca Oscara, Florian Donnersmarck – autor słynnego „Życia na podsłuchu” powraca zrealizowanym z rozmachem dramatem. Film oparto na historii życia malarza Gercharda Richtera. Obraz zdobył nominację w ubiegłym roku w dwóch kategoriach do Oscara i Złotych Globów. Zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck po kilku latach artystycznego milczenia, powraca zrealizowanym z rozmachem dramatem w gwiazdorskiej obsadzie. Główne role w filmie grają Tom Schilling, Sebastian Koch oraz Paula Beer.

Film „Obrazy bez autora” opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku. Z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

Film będzie można oglądać w polskich kinach już od 12 czerwca 2020 roku.

Obrazy bez autora – polski zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=wtHzYIlLXB8
Obrazy bez autora
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx