Obrazy bez autora – film zdobywcy Oscara, Floriana von Donnersmarcka, w kinach już 3 kwietnia

Obrazy bez autora film
Fot. kadr z filmu "Obrazy bez autora"

Zdobywca Oscara, Florian Donnersmarck – autor słynnego „Życia na podsłuchu” powraca zrealizowanym z rozmachem dramatem. Film oparto na historii życia malarza Gercharda Richtera.

Czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck po kilku latach artystycznego milczenia, powraca zrealizowanym z rozmachem dramatem w gwiazdorskiej obsadzie. Główne role w filmie grają Tom Schilling, Sebastian Koch oraz Paula Beer. Obraz nominowany był w ubiegłym roku w dwóch kategoriach do Oscara i Złotych Globów. Zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Film „Obrazy bez autora” opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta. Zakochuje się on z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

Zobacz również: Obrazy bez autora – nominowany do Oscara film Floriana von Donnersmarcka już w kwietniu w kinach

Film z jednej strony jest refleksją nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku. Z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

Obrazy bez autora – zobacz polski zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=wtHzYIlLXB8
Obrazy bez autora – polski zwiastun

Film „Obrazy bez autora” będzie dostępny w polskich kinach od 3 kwietnia 2020 roku.

ZOBACZ:  Najpiękniejsze domy Omeny Mensah w TVN

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx