Przejdź do treści

Nowy kontrakt Vukovicia z warszawską Legią

Fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Trener Aleksandar Vuković podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Aleksandar Vuković jest pierwszym trenerem Legii od kwietnia 2019 roku. Przez ten czas prowadził zespół w 58 meczach notując bilans: 33 zwycięstwa, 12 remisów i 13 porażek. Na cztery kolejki przed końcem sezonu 2019/20 Legia Warszawa jest liderem PKO BP Ekstraklasy i zagra w półfinale Totolotek Pucharu Polski.

– Emocje, które są we mnie przed najważniejszym momentem sezonu, tonują to, co czuję w chwili przedłużenia kontraktu. Myślę o tym, jak najlepiej przygotować zespół do następnych meczów. Rok w roli trenera Legii pokazał, że mając pomysł i realizując go konsekwentnie, można zrobić wiele dobrego. Mam jednocześnie świadomość, że nie jesteśmy nawet w połowie drogi, gdzie chcielibyśmy zajść. Zdobycie mistrzostwa Polski to dopiero pierwszy etap rozwoju tej drużyny nie tylko w Polsce, ale też na tle Europy – mówi trener Aleksandar Vuković.

Jako piłkarz Aleksandar Vuković był z Legią mistrzem Polski w latach 2002 i 2006. Przy Łazienkowskiej spędził łącznie osiem sezonów i pełnił rolę kapitana. Od 2015 roku pracował w charakterze asystenta pierwszego trenera Legii.

– Decyzja o przedłużeniu kontraktu z trenerem Vukoviciem jest naturalna i – co najważniejsze – bardzo mocno uargumentowana. W czasie ostatniego roku rozwinęliśmy nie tylko umiejętności indywidualne naszych zawodników, ale i potencjał całego zespołu. Zespół to zresztą w dużej mierze dzięki pracy trenera chyba najczęściej powtarzane teraz słowo w szatni Legii. Dobór ludzi do sztabu oraz szatni spowodował, ze zaangażowanie, poświęcenie, relacje międzyludzkie obrały kierunek, który zwiększa nam prawdopodobieństwo osiągnięcia zamierzonych celów. Trener Vuković doskonale odnajduje się w swojej roli, jest realistą, jest również świadomy presji związanej z nieustanną walką o trofea. Podejmuje odważne decyzje, które w dalszej perspektywie stają się zrozumiale. Przy kluczowych założeniach, jakimi są sukcesy klubu, chcemy dalej kontynuować regularne wprowadzanie młodych zawodników do pierwszego zespołu, zwłaszcza przy wszystkich możliwościach, jakie stworzy nam Legia Training Center, a nasz szkoleniowiec umiejętnie ten cel realizuje – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Aleksandar Vuković przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 2022 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=xWViZYh5uY8

Zobacz również:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również: