Niewidoczne życie sióstr Gusmão – premiera już 8 listopada

Niewidoczne życie sióstr Gusmao

Najnowszy film Karima Aïnouza „Niewidoczne życie sióstr Gusmão” powstały na podstawie bestsellerowej powieści „Niewidzialne życie” Marthy Batalhy, przełożonej również na język polski, będzie miał swoją premierę w polskich kinach już 8 listopada!

Film zdobył główną nagrodę na ostatnim festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard, jest również brazylijskim kandydatem do Oscara. Zarówno powieść, jak i film przenoszą nas do Rio de Janeiro lat 50. ubiegłego wieku. Śledząc losy dwóch niepokornych sióstr, widz poznaje galerię barwnych postaci – przedstawicieli podupadłej arystokracji, brazylijskiej klasy średniej i najuboższych mieszkańców Rio.

Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Obie są młode, ambitne i wierzą, że świat stoi przed nimi otworem.

Mimo, że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Niestety dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie stracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.

To opowieść, którą rzeczywiście przepełnia „niewidoczne życie”. Nie tylko Eurídice i Guidy, ale całej rzeszy kobiet: gospodyń domowych, matek, córek, babć, które przez wieki uczyły się milczeć i tłumić swoje aspiracje i marzenia. Choć tchnąca brazylijskim duchem, to jednocześnie niezwykle uniwersalna opowieść.

Niewidoczne życie sióstr Gusmão – polski zwiastun filmu
ZOBACZ:  Seth postanawia wystawić sztukę! Premiera w Cartoon Network

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn