Niemcy sensacyjnie przegrali z Macedonią Północną!

Niemcy Macedonia Północna

OBSERWUJ NAS:

Piłkarska reprezentacja Macedonii Północnej sprawiła w środowy wieczór wielką niespodziankę. Macedończycy pokonali na wyjeździe Niemcy 2:1!

Niemcy przegrali z Macedonią Północną! Dla Macedonii Północnej był to pierwszy mecz z Niemcami w historii. Dla Niemców była to dopiero trzecia porażka w historii w eliminacjach do mistrzostw świata. Nasi zachodni sąsiedzi wcześniej przegrali w 1985 roku z Portugalią i w 2001 roku 1:5 z Anglią. Bramkę dla Niemców zdobył İlkay Gündoğan w 63. minucie z rzutu karnego. Dla Macedonii Północnej strzelali: Goran Pandew w drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy i Elif Ełmas w 85. minucie.

Niemcy przegrali z Macedonią Północną

Trener reprezentacji Niemiec Joachim Löw przed spotkaniem zmienił dwóch zawodników w porównaniu do ich ostatniego meczu, wygranego z Rumunią 1:0. W bramce pojawił się Marc-André ter Stegen zamiast Manuela Neuera, a Robin Gosens zastąpił Lukasa Klostermanna. Modyfikacji lekko uległa także taktyka mistrzów świata z 2014 roku. Jeżeli chodzi o ekipę Macedonii Północnej to trener Igor Angelovski postawił na bardziej defensywną formację. Mimo lepszego posiadania piłki (70% do 30%) i oddania więcej strzałów na bramkę (17 do 6, w tym celnych 11 do 6), Niemcy nie dali rady Macedończykom. Bild napisał o tym spotkaniu: „Po prostu żenujące!”. Oglądając ten mecz z perspektywy kibica Niemców z pewnością można się z tym zgodzić.