REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Niebezpieczni dżentelmeni – premiera filmu z udziałem gwiazd

Niebezpieczni dżentelmeni premiera
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

19. stycznia w Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera komedii kryminalnej „Niebezpieczni dżentelmeni”, która jest reżyserskim debiutem fabularnym Macieja Kawalskiego. W filmie wystąpiła plejada znanych aktorów, wcielających się w słynne postacie ze świata polskiej kultury i polityki.

W filmie „Niebezpieczni dżentelmeni” główne role zagrali: Marcin Dorociński – jako Stanisław Ignacy Witkiewicz, Tomasz Kot – w roli Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Andrzej Seweryn – w roli Josepha Conrada oraz Wojciech Mecwaldowski – jako Bronisław Malinowski. Śmietanka artystyczna początków XX wieku w tle m.in. Artur Rubinstein (Modest Ruciński), Karol Szymanowski (Grzegorz Mielczarek), Zofia Stryjeńska (Marta Ojrzyńska), Zofia Nałkowska (Joanna Drozda), August Zamoyski (Rafał Maćkowiak), Maria Pawlikowska-Jasnorzewska (Anna Terpiłowska), Jadwiga Mrozowska (Anna Smołowik).

Akcja filmu toczy się w 1914 roku w Zakopanem, którego klimat upodobali sobie młodopolscy artyści, intelektualiści i rozmaici oryginałowie. Ton życiu zakopiańskiej bohemy nadaje ekstrawagancki, demoniczny i nieprzewidywalny Witkacy – pisarz, dramaturg, malarz, filozof i artysta życia w jednej osobie. „Zmierzenie się z legendą Witkacego było moim marzeniem. Jestem wdzięczny Maćkowi Kawalskiemu za zaufanie i powierzenie mi tej roli. Wiem, że nie była to oczywista decyzja z uwagi na moje dotychczasowe dramatyczne emploi. Mam nadzieję, że ta rola spotka się z przychylnym odbiorem publiczności i że widzowie będą się świetnie bawić na filmie” – powiedział odtwórca głównej roli Marcin Dorociński.

W roku 1914 Europa jest na progu I wojny światowej. Witkacy właśnie stracił narzeczoną Jadwigę Janczewską, która popełniła samobójstwo. W ramach leczenia depresji zamierza razem z przyjacielem, antropologiem Bronisławem Malinowskim, udać się na wyprawę naukową do Nowej Gwinei. Sprawy się jednak komplikują. Kiedy Witkacy, Boy-Żeleński, Conrad i Malinowski budzą się po szalonej, narkotycznej imprezie, w szufladzie brakuje pieniędzy na wyprawę. Na kanapie dodatkowo leży trup. Nikt nic nie pamięta, tymczasem do drzwi willi dobijają się austriaccy żandarmi.

Niebezpieczni dżentelmeni premiera – premiera filmu w Cinema City Sadyba. Zobacz wideo:

Tak rozpoczyna się szalona, pełna dowcipu, kryminalna przygoda w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „kto zabił?” i „kogo zabito?”. W historię wmieszany jest również Włodzimierz Lenin i Nadieżda Krupska (Jacek Koman, Wiktoria Gorodeckaja). W pobliskim Poroninie szykują się oni do rewolucji. Pojawia się również Józef Piłsudski (Michał Czernecki), który szkoli swoje strzeleckie drużyny. Jednym słowem – mieszanka wybuchowa! Film Macieja Kawalskiego, uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, trafi do kina 20 stycznia.

W dniu premiery na czerwonym dywanie pojawili się m.in.: Marcin Dorociński, Tomasz Kot, Andrzej Seweryn, Wojciech Mecwaldowski, Maciej Kawalski, Michał Czernecki, Anna Smołowik, Modest Ruciński, Joanna Drozda, Anna Terpiłowska, Katarzyna Walter, Bożena Walter, Paweł Deląg, Marlena Drozdowska, Grażyna Wolszczak, Ewelina Ruckgaber, Marika, Tomasz Iwan i Karolina Woźniak, Anita Werner i Michał Kołodziejczyk, Magdalena Popławska, Gosia Baczyńska. Na premierowy wieczór zaprosił Artur Andrus.

Zobacz zdjęcia z uroczystej premiery:

Tomasz Kot Niebezpieczni dżentelmeni
Tomasz Kot, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Niebezpieczni dżentelmeni premiera
Andrzej Seweryn, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Niebezpieczni dżentelmeni premiera
Marika, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Anna Terpiłowska Niebezpieczni dżentelmeni
Anna Terpiłowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx