Nie żyje Tadeusz Ross. Aktor, satyryk i polityk miał 83 lata

Nie żyje Tadeusz Ross
Tadeusz Ross, fot. AKPA

14 grudnia w wieku 83 lat zmarł Tadeusz Ross. Aktor, satyryk, samorządowiec. Informację o jego śmierci potwierdziła rzecznika stołecznego ratusza.

Tadeusz Ross urodził się w 1938 roku w Warszawie i po ukończeniu studiów w warszawskiej szkole teatralnej związał się z estradą. Znany był szerokiej publiczności z licznych występów kabaretowych, a w szczególności programu „Zulu-Gula”, gdzie wcielał się w przybysza z dalekiego kraju, próbującego zrozumieć absurdy polskiej rzeczywistości. Prowadził również cykliczny program radiowy wspólnie z Piotrem Fronczewskim, tzw. „Rossmówki” i napisał też kilka odcinków popularnego serialu „Miodowe lata”.

Nie żyje Tadeusz Ross

W 2006 roku postawił na karierę samorządową i został radnym Mokotowa. Rok później uzyskał mandat posła, a kilka lat później zastąpił Rafała Trzaskowskiego w Parlamencie Europejskim. Od 2018 roku zasiadał w stołecznej radzie miasta. Tadeusz Ross był pięciokrotnie żonaty i był ojcem siedmiorga dzieci. Dopiero przy boku ostatniej żony, Soni, udało mu się spędzić trzy, szczęśliwe, jak mówił dekady.

ZOBACZ:  Finał reality show "Farma". Kuba Wojnowski zwycięzcą!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x