Nie żyje Bronisław Cieślak. Miał 77 lat

Nie żyje Bronisław Cieślak
Bronisław Cieślak, fot. AKPA

OBSERWUJ NAS:

W wieku 77 lat, w Krakowie, zmarł Bronisław Cieślak. Niezawodowy aktor, na przełomie lat 70 i 80, stworzył kultową rolę porucznika MO Sławomira Borewicza w serialu kryminalnym “07 zgłoś się” i wszedł jak burza do kanonu polskiej sztuki filmowej.

Jako mężczyzna nowoczesny Borewicz pachniał Old Spicem, nosił ubrania marki Wrangler i polską kopię amerykańskiej kurtki wojskowej M65. Znał język angielski. Potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji. Był oczytany i cytował znanych pisarzy. Dzięki niemu Polska miała własnego Jamesa Bonda. Nie tylko przez kilkanaście lat emisji serialu, ale i przed kolejne dekady aktor wznosił się na fali popularności. Po latach, z myślą o nim, scenarzyści napisali główną rolę w serialu “Malanowski i Partnerzy”. Tytułowy detektyw Bronisław Malanowski przez osiem lat rozwiązywał zagadki kryminale i obyczajowe. Prowadził także program interwencyjny “Telewizyjne Biuro Śledcze”.

Nie żyje Bronisław Cieślak

Po maturze Bronisław Cieślak podjął studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1968 rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, potem również w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Reżyser, Roman Załuski, zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego “Znaki szczególne” z 1976, który był filmowym debiutem Bronisława Cieślaka.

Niedawno aktor udzielił szczerego wywiadu, w którym przyznał, że walczy z chorobą nowotworową.

Bronisław Cieślak, fot. Engelbrecht/AKPA | Nie żyje Bronisław Cieślak
ZOBACZ:  Nowe odcinki "Ninjago" na Cartoon Network!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x