REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Nie żyje Benedykt XVI. Papież zmarł w wieku 95 lat

Benedykt XVI nie żyje
Benedykt XVI, fot. Rome Reports

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Emerytowany papież Benedykt XVI zmarł w watykańskim klasztorze w wieku 95 lat.

Dygnitarze i przywódcy religijni oddali hołd byłemu papieżowi Benedyktowi XVI, który zmarł w sobotę 31 grudnia w klasztorze w Watykanie w wieku 95 lat. Benedykt XVI, był pierwszym papieżem od prawie 600 lat, który zrezygnował ze stanowiska, zamiast sprawować urząd dożywotnio. Kardynał Joseph Aloisius Ratzinger, wybitny niemiecki teolog i konserwatywny egzekutor doktryny Kościoła rzymskokatolickiego, został wybrany na urząd papieża w 2005 roku. Zdumiał świat swoją rezygnacją w 2013 roku. Następnie mieszkał przez prawie dekadę za murami Watykanu jako emerytowany papież.

„Z żalem zawiadamiam, że emerytowany papież Benedykt XVI zmarł dziś o godzinie 9.34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie” – powiedział Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Pogrzeb byłego papieża odbędzie się w czwartek na Placu Świętego Piotra w Watykanie o godzinie 9:30 czasu lokalnego, powiedział Bruni. Pogrzebowi przewodniczyć będzie papież Franciszek.

„Ciało byłego papieża od poniedziałku będzie spoczywać w Bazylice św. Piotra w Watykanie, aby wierni mogli się z nim pożegnać” – poinformował w sobotę Vatican News. „Zgodnie z życzeniem papieża emeryta, jego pogrzeb będzie „prosty”” – powiedział Bruni.

Symulator papieża zapowiedziany! Ultimate Games S.A. ujawnia pierwsze szczegóły

Śmierć papieża zwykle uruchamia konklawe, aby wybrać nowego przywódcę kościoła. Ale następca Benedykta, papież Franciszek, został wybrany, gdy Benedykt ustąpił w 2013 roku. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się w czwartek na Placu św. Piotra pod przewodnictwem Franciszka.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx