Przejdź do treści

NFL: Super Bowl w 2024 roku zostanie rozegrany w Las Vegas

Super Bowl 2024
Fot. Raiders YouTube

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Super Bowl LVIII (58) zawita do Las Vegas! Jest to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League (NFL),

58 Super Bowl odbędzie się 11 lutego 2024 roku czasu amerykańskiego na Allegiant Stadium w Las Vegas. Stadion, który otworzono latem 2020 roku, może pomieścić 65 tysięcy widzów. W NFL mecze na nim rozgrywają Las Vegas Raiders, którzy w latach 1995-2019 występowali jako Oakland Raiders. W latach 2000-2017 w Oakland grał jedyny Polak w historii NFL – Sebastian Janikowski. Właściciel Las Vegas Raiders, Mark Davis, potwierdził, że „Miasto grzechu” po raz pierwszy będzie gospodarzem Super Bowl w 2024 roku. Allegiant Stadium będzie również gospodarzem 2022 Pro Bowl i NFL Draft.

Davis poinformował w oświadczeniu: „Raiders są zachwyceni, że NFL wybrała Las Vegas na gospodarza Super Bowl LVIII w 2024 roku. 2022 Pro Bowl, 2022 NFL Draft, a teraz 2024 Super Bowl to tylko niektóre z dodatkowych korzyści płynących z partnerstwa publiczno-prywatnego, które stworzyliśmy ze stanem Nevada, aby sprowadzić Raiders do Las Vegas i zbudować Allegiant Stadium. To dopiero początek”.

Super Bowl LVIII pierwotnie miał odbyć się w Nowym Orleanie. Jednak zmiana terminarzu rozgrywek NFL do 18-tygodniowego sezonu zasadniczego oznaczała, że termin Super Bowl będzie kolidował z obchodami Mardi Gras w Luizjanie. Nowy Orlean będzie gospodarzem Super Bowl w 2025 roku.

https://www.instagram.com/p/CXg6eFVhvDW/
instagram.com/raiders
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx