Przejdź do treści

Największy hit Tokio Hotel „Durch Den Monsun” w nowej odsłonie

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W marcu Tokio Hotel mieli wziąć udział w trasie koncertowej po Ameryce Południowej. Pandemia pokrzyżowała te plany. Panowie wykorzystali ten czas na stworzenie nowych piosenek i wydanie albumu. Był to również moment na wspomnienia z początków kariery.

Tym bardziej, że w 2020 roku wypada okrągła rocznica 15 lat od wydania „Durch Den Monsun”. Przez te lata wydali 6 krążków, sprzedali 10 milionów płyt, zdobyli ponad 70 platynowych i 120 złotych certyfikacji oraz otrzymali ponad 110 nagród muzycznych w 68 krajach.

Bill, Tom, Gustav i Georg spędzali dnie i noce buszując po swoich archiwach, szukając zapomnianych zdjęć i filmów. Ruszyli maszynę czasu ogłaszając zupełnie nową wersję swojej najbardziej znanej piosenki.

Zastanawialiśmy się jak brzmiałaby ta piosenka w 2020 roku, gdyby była nagrana po raz pierwszy. Rozmawialiśmy o akustycznej wersji, o kolaboracji z producentami przy nowej odsłonie i jej remiksach. Ale to nie było coś co chcieliśmy zrobić. W końcu, tak jak tyle razy w naszej historii, wzięliśmy to w swoje ręce. Kilka minut później już mieliśmy beat, który brzmiał jak podróż, co było dokładnie tym co kojarzy nam się z „Durch Den Monsun”. Wszystko co nam się przytrafiło przez te ostatnie 15 lat zaczęło się właśnie tą piosenką – mówi Bill.

Georg dodaje: – Monsun nie jest tylko o wspomnieniach 2005 roku. Ta piosenka towarzyszyła nam zawsze. Ona jest ściśle związana z naszym sukcesem. Graliśmy go przy Wieży Eiffla przed 500 tysiącami ludzi w Dzień Bastylii. Graliśmy go podczas naszego pierwszego koncertu w Stanach Zjednoczonych i podczas każdego kolejnego koncertu.

Tyle możemy zdradzić – Monsun 2020 to tylko początek. Pierwszy z kilku singli, które niedługo się pojawią. Przyszły rok, to wreszcie nowy album i nowa trasa koncertowa.

https://www.instagram.com/p/CFr-HXQigNo/?utm_source=ig_web_copy_link
@tokiohotel Instagram

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx