Przejdź do treści

Najnowszy film Ferzana Özpetka z czterema statuetkami Nastro d’Argento

Fot. kadr z filmu "Sekret bogini fortuny"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W poniedziałek, 6 lipca rozdano najstarsze włoskie nagrody filmowe Nastro d’Argento (Srebrne Taśmy). Wśród laureatów znalazł się najnowszy film Ferzana Özpetka „Sekret Bogini Fortuny”, który otrzymał cztery statuetki, m.in. dla najlepszej aktorki i za najlepszą piosenkę.

Film do polskich kin wprowadzi dystrybutor Aurora Films a jego premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Nastro d’Argento to najstarsze włoskie nagrody filmowe, przyznawane od 1946 przez Włoski Narodowy Syndykat Dziennikarzy Filmowych, w tym roku zostały wręczone 6 lipca w Rzymie. Nagrody przyznano w ponad trzydziestu kategoriach.

Cztery statuetki powędrowały do najnowszego filmu Ferzana Özpetka „Sekret bogini Fortuny”. Jasmine Trinca otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki a Barbara Alberti, która gra matkę głównej bohaterki nagrodę specjalną Camea dell’anno. Film zdbobył również nagrodę za najlepszą muzykę oraz dla najlepszej piosenki za utwór „Che vita meravigliosa” Diodato. „Sekret bogini Fortuny” był także nominowany w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oraz najlepszy aktor (Stefano Accorsi, Edoardo Leo).

Fot. .mat. prasowy

W „Sekrecie bogini Fortuny” pochodzący z Turcji Özpetek wraca do tematów, które znane są z jego poprzednich filmów. Przedstawiona przez niego historia relacji pomiędzy dwoma mężczyznami (w rolach głównych gwiazdy włoskiego kina, doskonale też znane polskiej publiczności: Stefano Accorsi oraz Edoardo Leo) łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u, który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla włoską elegancję.

Sekret bogini fortuny – zobacz zwiastun:

Sekret bogini fortuny

Annamaria (rewelacyjna Jasmine Trinca), zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi zostać w szpitalu. A to może być dopiero początek kłopotów ze zdrowiem.

Kobieta decyduje się oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół, pary gejów – Artura i Alessandra. Mężczyźni są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia.

Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu. Czy bohaterom uda się dobrze wykorzystać daną im drugą szansę?

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx