REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Najgłośniejsze morderstwa w historii Polski w oryginalnym serialu Viaplay! Zobacz zwiastun!

Najgłośniejsze morderstwa w historii Polski
Fot. Viaplay

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Seriale dokumentalne z gatunku prawdziwe zbrodnie, historie opisujące najbardziej zagadkowe przestępstwa w historii, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, w tym w Polsce, już od wielu lat. Nowa seria „Tajemnice polskich morderstw” to pierwsza produkcja dokumentalna Viaplay poświęcona najgłośniejszym i najbardziej przerażającym morderstwom popełnionym w Polsce.

Każdy z sześciu odcinków serialu „Tajemnice polskich morderstw” opisuje jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych, które miały miejsce w naszym kraju. Premiera już w piątek, 2 grudnia, tylko na platformie Viaplay.

Morderstwa, które wstrząsnęły Polską

Pogrzebanie żywcem małżeństwa z Gliwic. Bestialskie morderstwo własnych rodziców przez parę nastolatków. Wstrząsający atak na dziewczynę, której zadano 48 ciosów nożem oraz najkrwawszy napad na bank we współczesnej historii Polski. Każdy z nas słyszał o co najmniej jednym z tych okrutnych przestępstw. Popełniono je w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Tym szokującym zdarzeniom oraz kilku innym poświęcona została najnowsza seria Viaplay Documentary pt. „Tajemnice polskich morderstw”.

Najgłośniejsze morderstwa w historii Polski
Fot. mat. prasowy

Produkcja ukazuje zbrodnie z innej perspektywy niż dotychczas robiły to media. Na jej potrzeby dogłębnej analizie raz jeszcze poddano wszystkie dostępne materiały. Przeanalizowano ustalenia biegłych. Autorzy dokumentu odbyli też szereg rozmów ze świadkami, śledczymi, policjantami operacyjnymi, profilerami, ekspertami w dziedzinie kryminologii i kryminalistyki. Także ze znajomymi i rodzinami ofiar.

Drobiazgowe odtworzenie najgłośniejszych morderstw

Punktem wyjścia dla „Tajemnic polskich morderstw” były akta sądowe i zawarte w nich dokumenty. Każdy odcinek zilustrowano dostępnymi materiałami archiwalnymi. Są to zdjęcia, artykuły prasowe oraz fragmenty relacji telewizyjnych z okresu, kiedy poszukiwano zaginionych, znaleziono ciała ofiar i aresztowano podejrzanych. Dodatkowo wypowiedziom śledczych i ekspertów towarzyszą ujęcia realizowane w miejscach związanych z daną zbrodnią. Rozmówcy wracają pamięcią do tych makabrycznych wydarzeń. Chodzą własnymi śladami, odwiedzają miejsca, w których lata wcześniej prowadzili śledztwo, pracując nad sprawą.

Najgłośniejsze sprawy kryminalne w Polsce
Fot. mat. prasowy

– „Tajemnice polskich morderstw” to nowe spojrzenie na najbardziej przerażające zbrodnie w najnowszej historii Polski. W każdym z 6 odcinków serii staramy się szczegółowo przedstawić widzom detale policyjnych śledztw. Wprowadzamy widzów w akta spraw i wskazujemy ślady i dowody, dzięki którym udało się rozwikłać zagadki morderstw i schwytać zbrodniarzy. To nasza pierwsza produkcja dokumentalna z segmentu „True Crime”. W ofercie Viaplay znaleźć można wiele niezwykle interesujących produkcji tego gatunku, czas na pierwszą opowiadającą o wydarzeniach, które miały miejsce w naszym kraju – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Group.

Wnikliwa analiza i najlepsi eksperci

Widzowie serii „Tajemnice polskich morderstw” będą mieli okazję m.in. poznać metody pracy Bogdana Lacha, psychologa śledczego, biegłego sądowego z zakresu psychologii, jednego z najlepszych profilerów w kraju, specjalisty w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy, a zarazem autora książek o tej tematyce. To pierwszy psycholog śledczy w Polsce, który zajął się profilowaniem przestępców. Jego ogromna wiedza i doświadczenie pozwoliły na nową optykę, spojrzenie z nieco innej perspektywy na niektóre sprawy przedstawione w serii dokumentalnej Viaplay.

W produkcji zobaczymy również innych znakomitych ekspertów m.in. znanego adwokata, pełnomocnika rodzin ofiar Jacka Dubois, dziennikarza i reportera sądowego Wojciecha Tumidalskiego, genetyka z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, doktora Tomasz Kupca oraz autorytet w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej, autorkę ponad 150 publikacji w zakresie badań komunikacji społecznej, profesor Jadwigę Stawnicką.

Twórcy serialu „Tajemnice polskich morderstw”

Za reżyserię serii Viaplay Documentary pt. „Tajemnice polskich morderstw” odpowiadają Tomasz Bardosch i Matej Bobrik. Serię dokumentalną wyprodukowało studio ATM Grupa S.A. Kierownikiem produkcji jest Zuzanna Małycha, producentem kreatywnym Dorota Danielak. Produkcja była nadzorowana przez Barbarę Wiśniewską-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Polska oraz przez Katarzynę Burzawę, Producentkę nadzorującą ze strony ATM Grupa S.A.

Produkcja będzie dostępna wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay już od piątku, 2 grudnia.

Tajemnice Polskich Morderstw – zwiastun
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx