Myśliwiec F-14, legenda amerykańskiego lotnictwa pojawi się w War Thunder w czerwcu

F-14 War Thunder
Fot. mat. prasowy

Gaijin Entertainment ogłosiło, że War Thunder otrzyma w połowie czerwca dużą aktualizację nazwaną „Danger Zone”. Po raz pierwszy w historii gracze będą mogli wzbić się w przestworza w długo wyczekiwanym F-14 Tomcat, legendarnym amerykańskim odrzutowcu myśliwskim czwartej generacji i gwieździe popularnych hollywoodzkich filmów.

Aktualizacja wprowadzi do gry dziesiątki innych typów pojazdów wojskowych: od krążownika HMS Hood po egzotyczną południowoafrykańską haubicę samobieżną G6 Rhino. Do gry zostaną również dodane nowe mapy „Opuszczone miasto” i „Południowo-wschodnie miasto”.

F-14 to dwusilnikowy myśliwiec odrzutowy o zmiennych skrzydłach, który w latach 1974-2006 służył w lotnictwie pokładowym USA. Amerykańskie F-14 brały udział w wojnach w Wietnamie (w końcowej fazie), Iraku i Jugosławii. Ponadto myśliwce F-14 są nadal w służbie Irańskich Sił Powietrznych. Maszyny te sprawdzono w akcji na frontach wojny irańsko-irackiej, gdzie odniosły sporo zwycięstw powietrznych.

War Thunder Danger Zone
Fot. mat. prasowy

Pierwszą modyfikacją F-14 w War Thunder będzie F-14A. Wyposażono go w rewelacyjny zestaw pocisków powietrze-powietrze. Oprócz znanych już graczom Sparrow AIM-7E i F oraz Sidewinder AIM-9D i G, F-14A będzie wyposażony w AIM-9H (rozwinięcie wersji G) oraz AIM-54A Phoenix, pocisk dalekiego zasięgu z aktywnym systemem naprowadzania radarowego (oba pociski pojawią się w grze po raz pierwszy). Ponadto F-14A ma 20-milimetrowe działko M61A1 z obrotową lufą, a także bomby i niekierowane rakiety na wypadek, gdyby musiał atakować cele naziemne.

F-14 War Thunder
Fot. mat. prasowy

Krążownik Hood oddano do służby w Royal Navy w 1920 roku, stając się największym okrętem wojennym brytyjskiej marynarki wojennej. Osiem 15-calowych dział jest w stanie zadać druzgocące obrażenia każdemu przeciwnikowi, w tym pancernikom. Uzupełnieniem głównego kalibru jest pomocnicza bateria siedmiu podwójnych 4-calowych dział uniwersalnych, a także działa 40 mm, karabiny maszynowe i wyrzutnie torpedowe. Ze względu na swoje rozmiary i potężne uzbrojenie okręt otrzymał przydomek „The Mighty Hood”. Stał się symbolem potęgi Imperium Brytyjskiego, ale na początku II wojny światowej został tragicznie zatopiony w walce z niemieckim pancernikiem Bismarck.

ZOBACZ:  Grand Theft Auto V za darmo w Epic Games Store
Danger Zone – teaser

War Thunder – Danger Zone nową aktualizacją

G6 Rhino to samobieżna haubica na podwoziu kołowym z działem 155 mm, która może szybko zmieniać pozycję i wystrzeliwać w kierunku wroga potężne pociski o dużej sile rażenia (zwykłe i ze zdalnymi zapalnikami). Duży kaliber i masa materiałów wybuchowych sprawiają, że nawet niedokładne trafienia mogą spowodować znaczne szkody w wyniku fali uderzeniowej i nadciśnienia.

Aktualizacja „Danger Zone” wprowadzi także inne, nowe funkcje, w tym dwa nowe drzewka technologiczne pojazdów, a także nowe efekty graficzne i pogodowe. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na oficjalnej stronie gry w nadchodzących tygodniach.

Więcej na temat aktualizacji Danger Zone oczywiście na oficjalnej stronie gry: https://warthunder.com/en/news/7705-development-f-14a-tomcat-into-the-danger-zone-en.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx