Przejdź do treści

MyFreedomDay – 14 marca uczniowie z całego świata podejmują działania na rzecz walki ze współczesnym niewolnictwem

MyFreedomDay
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

14 marca to Dzień Wolności #MyFreedomDay organizowany przez CNN. Już po raz ósmy uczniowie z ponad 100 krajów będą podnosić świadomość na temat współczesnego niewolnictwa, zwracając uwagę na przymusową pracę nieletnich i ponad 3 miliony dzieci zmuszanych do wykonywania pracy, którą nawet większość dorosłych zniosłaby z trudem.

Tysiące uczniów z całego świata, od Kolumbii, przez Laos, Madagaskar, po Malediwy, pokażą swoje wsparcie dla ofiar i niechęć do tej formy niewolnictwa, organizując wydarzenia na terenie szkół, w tym zgromadzenia, warsztaty, malowanie murali, sesje filmowe, sprzedaż wypieków i różne inne działania związane ze zbieraniem funduszy dla lokalnych organizacji przeciwdziałających handlowi ludźmi.

Przez cały dzień CNN Freedom Project będzie prezentować niektóre z tych kreatywnych wydarzeń, prowadzonych przez studentów, a także dokumentować prawdziwe historie dzieci pracujących przymusowo w kopalniach, na polach i w fabrykach na całym świecie. Wspomniane historie dzieci z Brazylii, Indii, Nepalu i Stanów Zjednoczonych pojawią się w programie CNN International.

CNN zachęca do udziału w akcji ludzi na całym świecie poprzez publikowanie postów w mediach społecznościowych z hashtagiem #MyFreedomDay, które będą prezentowane pod adresem CNN.com/MyFreedom. Na stronie akcji dostępne będą również interaktywne treści i narzędzia edukacyjne dla studentów i szerokiego grona odbiorców na całym świecie, które będą wspierać ich w wysiłkach na rzecz przyłączenia się do tej ważnej sprawy.

#MyFreedomDay 2024

Leif Coorlim, Executive Editor w CNN Freedom Project, powiedział: „Bycie świadkiem mobilizacji uczniów z całego świata, której celem jest podniesienie świadomości na temat przymusowej pracy dzieci jest inspirujące i daje nam nadzieję na przyszłość. Młodzi ludzie biorący udział w projekcie zdają sobie sprawę, że losy zbyt wielu dzieci na całym świecie bardzo różnią się od ich własnych, a ponad 3 miliony z nich jest obecnie zmuszanych do pracy w niebezpiecznych lub wyzyskujących warunkach.Odkąd CNN zainicjowało #MyFreedomDay w 2017 roku, jestem pod ciągłym wrażeniem błyskotliwych pomysłów i odważnych działań podejmowanych przez uczniów na całym świecie w celu zwalczania współczesnego niewolnictwa”.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx