Przejdź do treści

Muzyczny powrót Haliny Mlynkovej z singlem „Zanim stracisz” i z akcją „Kobieta ofiarą przemocy domowej!”

Halina Mlynkova / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Halina Mlynkova po 4 latach przerwy powraca z nowym materiałem! Piosenka „Zanim stracisz” to poruszający utwór z przesłaniem.

Halina Mlynkova opowiada historie kobiet, które zostały dotknięte przemocą domową – fizyczną, finansową lub psychiczną. Historie kobiet, którym z wielkiej miłości, pozostała garstka popiołu, które na nowo starają się poukładać swój świat.

„Od pewnego czasu na swojej drodze spotykałam coraz więcej kobiet dotkniętych przemocą, bez wiary w przyszłość. Kiedy dostałam piosenkę, słowa same układały się w historię. Poczułam, że muszę na swój sposób zabrać w tej sprawie głos. Kuba Kossak, reżyser teledysku, słysząc o projekcie, skontaktował się ze mną i choć dobrze się nie znaliśmy, zapytał, czy mógłby być jego częścią. Zaprosiliśmy do teledysku kobiety, które doświadczyły przemocy domowej i pomimo czasem traumatycznych przeżyć, są dziś na tyle silne, że odważyły się stanąć przed kamerą. Na apel odpowiedziało wiele kobiet, dziewczyn, matek, silnych kobiet, które mimo trudnych zdarzeń życiowych, miały odwagę pójść własną drogą, zacząć życie od początku i na nowo zbudować swój świat… Chciałam z nimi być, opowiadając ich historię i trzymając się z nimi symbolicznie za ręce, pokazać, że razem jesteśmy silne…” – mówi o projekcie Halina.

Wiąże się z tym hasztag #WomenSupportingWomen.

Halina Mlynkova – Zanim stracisz. Zobacz teledysk:

Halina Mlynkova – Zanim stracisz

Ze statystyk policji wynika, że rocznie ok. 100 tys. kobiet pada ofiarą przemocy domowej. W 2017 roku do gminnych zespołów interdyscyplinarnych wpłynęło 98 tysięcy niebieskich kart, zakładanych przy zgłoszeniach przemocy domowej. Z badań prowadzonych przez UE wynika, że w Polsce skutki przemocy, jakiej doświadczają kobiety, są najbardziej dotkliwe w całej Unii. Podczas gdy średnia Europejska to 68,9 w Polsce ten współczynnik wynosi 77,9 czyli: Spośród kobiet dotkniętych przemocą Polki ponoszą najbardziej dotkliwe konsekwencje zdrowotne – źródło: Wysokie Obcasy.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx