Mundial 2022. Argentyna mistrzem świata! Messi spełnił swoje marzenie!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Argentyna zdobyła mistrzostwo świata, pokonując w rzutach karnych broniącą tytułu Francję 4:2, po dramatycznym remisie 3:3 po dogrywce. Bramkarz Argentyny Emiliano Martinez obronił rzut karny Kingsleya Comana, a Aurélien Tchouaméni strzelił obok bramki, co dało Argentynie pierwszy tytuł mistrza świata od 1986 roku i trzeci w historii.

Argentyna wygrała swój trzeci Puchar Świata w niezwykłym stylu w niedzielę, pokonując Francję 4:2 w rzutach karnych. Głównymi bohaterami obu ekip byli Leo Messi, który strzelił dwa gole dla Argentyny i Kylian Mbappé, który zdobył hat-tricka dla Francji. To była niesamowita noc pełna dramaturgii i zwrotów akcji, która zakończyła się jednym z najlepszych finałów w historii mistrzostw świata. Do 80. minuty wydawało się, że Argentyna jest już blisko upragnionego trzeciego mistrzowskiego tytułu. Argentyńczycy dominowali na boisku do tego momentu, prowadząc 2:0 po rzucie karnym Messiego i genialnym golu Angela Di Marii w pierwszej połowie. Gdy Kylian Mbappé wykorzystał rzut karny w 80. minucie dla Francji i minutę później wyrównał z woleja, doprowadził do dogrywki.

Copa America 2021. Argentyna pokonała Brazylię w finale!

W dogrywce Leo Messi ponownie wyprowadził Argentynę na prowadzenie. Na 2. minuty przed końcem Mbappé wyrównał z kolejnego rzutu karnego. Przedłużył tym samym nadzieję Francuzów na obronę mistrzowskiego tytułu z 2018 roku. Piłkarz PSG stał się drugim zawodnikiem, który strzelił hat-tricka w finale mistrzostw świata po Angliku Geoffie Hurście w 1966 roku.

W rzutach karnych lepsi okazali się Argentyńczycy. Bramkarz Argentyny Emiliano Martínez obronił rzut karny Kingsleya Comana, a Aurélien Tchouaméni strzelił obok bramki.

Zdobywca największej ilości Złotych Piłek w historii, Leo Messi, w końcu doczekał się upragnionego tytułu mistrza świata. Został wybrany również najlepszym piłkarzem Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Finał tegorocznego Mundialu miał także polski akcent. Głównym sędzią był Szymon Marciniak.

Finał MŚ 2022: Argentyna – Francja 3:3 (2:2, 2:0), 4-2 po karnych

Strzelcy: Lionel Messi 23′ (k.), 108′, Ángel Di María 36′ – Kylian Mbappé 80′ (k.), 81′, 118′ (k.)