Przejdź do treści

MTV EMA 2022: Taylor Swift z czterema statuetkami. Ralph Kaminski najlepszym polskim artystą!

MTV EMA 2022 Taylor Swift
Taylor Swift, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

MTV Europe Music Awards 2022 już za nami. Na uroczystej gali rozdania nagród w Düsseldorfie wyłoniono zwycięzców w 20 kategoriach. Królową wieczoru okazała się Taylor Swift, która zgarnęła aż cztery statuetki. Wśród nominowanych nie zabrakło również polskich wykonawców, a nagroda dla najlepszego polskiego artysty trafiła do Ralpha Kaminskiego.

Na MTV EMA 2022 w rolę gospodarzy obfitego w elektryzujące występy artystów z czołówek list przebojów wcielili się Rita Ora i Taika Waititi. W programie znalazł się również poruszający występ ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra. Najbardziej utytułowaną artystką została Taylor Swift, zdobywając aż cztery nagrody w głównych kategoriach – „Najlepsza artystka”, „Najlepszy teledysk”, „Najlepsza artystka muzyki pop” i „Najlepszy teledysk długometrażowy” za „All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”. W ręce Nicki Minaj trafiły dwie nagrody – za „Najlepszą piosenkę” („Super Freaky Girl”), a także „Najlepszą artystkę hip-hopową”. Z kolei Harry Styles zwyciężył w kategorii „Najlepszy występ na żywo”.

Wygraną w kategorii „Najlepszy look – Własny styl” została prowadząca show Rita Ora, natomiast nagroda za „Video for Good – Najlepszy teledysk ze społecznym przekazem” powędrowała do Sama Smitha za „Unholy” z udziałem Kim Petras.

W kategorii „Najlepsza współpraca” uhonorowano Davida Guettę i Bebe Rexhę za „I’m Good (Blue)”. Guetta triumfował również jako „Najlepszy artysta muzyki elektronicznej”, natomiast w nowej kategorii EMA „Najlepszy występ w metaverse” zwyciężył BLACKPINK The Virtual PUBG Mobile.

O statuetkę od miłośników polskiej muzyki walczyli Mata, Young Leosia, Margaret, Julia Wieniawa oraz Ralph Kaminski. Laureatem prestiżowej nagrody EMA został Ralph Kaminski zdobywając najwięcej głosów publiczności.

Kto rozgrzał widzów MTV tej nocy?

Inspiracją do stworzenia show był pionier muzyki elektronicznej i rodowity mieszkaniec Düsseldorfu, Kraftwerk. Nie zabrakło cyfrowych akcentów, gry światła, elementów graficznych i gigantycznej konstrukcji głowy, która zdobiła również tegoroczne logo. O wyśmienitą zabawę zadbali gospodarze, czyli Rita Ora i Taikia Waititi.

Na scenie pojawiła się plejada gwiazd, która rozgrzała widownię pod sceną i przed telewizorami do czerwoności. Każdy z artystów uświetnił galę elektryzującym występem i dopracowaną choreografią. Show otworzyli David Guetta i Bebe Rexha, wykonując wspólny przebój „I’m Good (Blue)”. Muse (zdobywcy tytułu „Najlepszy wykonawca rockowy”) rozświetlili scenę „Will of the People”, natomiast Ava Max zaprezentowała swój hit „Million Dollar Baby”. Gwiazda World Stage – Gorillaz, a także zwycięzcy w kategorii „Najlepszy wykonawca muzyki alternatywnej” wraz z Thundercat pokazali się z utworem „Cracker Island”.

Stormzy po raz pierwszy w telewizji zaprezentował swoją balladę „Fire Babe”, gościnnie z Debbie. OneRepublic powrócił do hitu z „Top Guna: Maverick” i zaśpiewał „I Ain’t Worried”. Podczas rozdania nagród nie zabrakło również debiutów. GAYLE wykonała swój hit „abcdefu”, a Lewis Capaldi zaprezentował odświeżoną wersję „Forget Me”.

Ukraiński zespół Kalush Orchestra na tle niebiesko-żółtej areny wykonał żywiołowe i przejmujące wykonanie utworu „Stefania” na znak poparcia dla Ukrainy. Wieczór zamknęli SPINALL, Äyanna i Nasty C, wykonując kawałek „Power”.

MTV EMA Generation Change Award

Tegorocznymi laureatkami „MTV EMA Generation Change Award” są trzy prężnie działające Ukrainki. Lina Deshvar, Anna Kutova i Anfisa Yakovina walczą o opiekę i prawa dla osób dotkniętych kryzysem humanitarnym w Ukrainie. Ich działalność obejmuje zapewnienie schronienia uchodźcom, ewakuację i opiekę nad rodzinami wychowującymi dzieci i młodzież z niepełnosprawnością czy organizowanie terapii artystycznej i grupowej dla kobiet i rodzin, które zostały oddzielone od swoich rodzin. Nagrodzeni zostali uhonorowani podczas pokazu na czerwonym dywanie MTV EMA, który był transmitowany na żywo przez MTV na całym świecie oraz na stronie MTVEMA.com.

Pełna lista zwycięzców MTV EMA 2022:

 • Najlepsza piosenka: Nicki Minaj – Super Freaky Girl
 • Najlepszy teledysk: Taylor Swift – All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)
 • Najlepszy artysta / Najlepsza artystka: Taylor Swift
 • Najlepsza współpraca: David Guetta & Bebe Rexha – I’m Good (Blue)
 • Najlepszy występ na żywo: Harry Styles
 • Najlepszy artysta muzyki pop / Najlepsza artystka muzyki pop: Taylor Swift
 • Najlepszy debiut: SEVENTEEN
 • Najlepszy artysta k-popowy / Najlepsza artystka k-popowa: LISA
 • Najlepszy artysta muzyki latynoskiej / Najlepsza artystka muzyki latynoskiej: Anitta
 • Najlepszy artysta muzyki elektronicznej / Najlepsza artystka muzyki elektronicznej: David Guetta
 • Najlepszy artysta hip-hopowy / Najlepsza artystka hip-hopowa: Nicki Minaj
 • Najlepszy artysta rockowy / Najlepsza artystka rockowa: Muse
 • Najlepszy artysta muzyki alternatywnej / Najlepsza artystka muzyki alternatywnej: Gorillaz
 • Najlepszy artysta R&B / Najlepsza artystka R&B: Chlöe
 • Najlepszy teledysk długometrażowy: Taylor Swift – All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)
 • Video For Good – Najlepszy teledysk ze społecznym przekazem: Sam Smith – Unholy (feat. Kim Petras)
 • Najwięksi fani: BTS
 • Push Performance Roku: SEVENTEEN
 • Najlepszy występ w Metaverse: BLACKPINK The Virtual | PUBG
 • Najlepszy look – własny styl: Rita Ora
 • Generation Change: Lina Deshvar, Anna Kutova and Anfisa Yakovina
 • Najlepszy polski artysta / Najlepsza polska artystka: Ralph Kamiński

MTV EMA to jedna z największych gal wręczenia nagród muzycznych w roku, która wyróżnia najgorętszych artystów z całego świata. Wyjątkowe wrażenia MTV Europe Music Awards 2022 są dostarczane za pośrednictwem platform sieci MTV w ponad 170 krajach. Wydarzenia odnośnie MTV EMA można śledzić pod tagiem @MTVEMA na Facebooku, Twitterze, TikToku oraz Instagramie oraz aktywności w mediach społecznościowych z użyciem hashtagu #MTVEMA. Producentami wykonawczymi wydarzenia są Bruce Gillmer i Richard Godfrey, z kolei producentami – Debbie Phillips oraz Chloe Mason.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx