Przejdź do treści

MŚ U 18 kobiet. Polki przegrywają z Chinkami 1:3

Fot. Michał Chwieduk / mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W trzecim wtorkowym meczu rozgrywanym w Katowicach podczas Mistrzostw Świata U 18 kobiet Dywizji 1B, Polski przegrały z Chinkami 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).

Mecz z Chinkami dla naszej drużyny po trzech porażkach i jednym zdobytym punkcie był niezwykle istotny. Rywalki przystąpiły do spotkania z dużo lepszej pozycji, mając cztery punkty. W pierwszej tercji było dużo walki i sporo nerwów. Akcjom naszego zespołu zabrakło dokładnego wykończenia. Rywalki skutecznie zakończyły szybką kontrę w 18. minucie. Potem jeszcze przed przerwą mogły podwyższyć prowadzenie, ale, na szczęście, Helenie Grzybowskiej pomogła poprzeczka i słupek.

Chinki w drugiej tercji wykorzystały karę Zuzanny Baran – Sijia Du uderzeniem spod niebieskiej linii umieściła krążek pod poprzeczką naszej bramki. Najlepszą okazję na kontaktowe trafienie miała Wiktoria Sikorska, została jednak w ostatniej chwili zatrzymana.

Zespół trenera Tomasza Kowalczyka ruszył do przodu od początku trzeciej tercji. Sam na sam z chińską bramkarką były Sikorska i Justyna Żyła, ale nic to nie zmieniło. Dopiero w kapitan naszej drużyny znalazła sposób na pokonanie Yiyang Hun, wlewając nadzieję w serca dopingujących z trybun kibiców. W końcówce graliśmy 6 na 4 przy karze Chinek. Kilkoma bardzo mocnymi uderzeniami z dystansu popisała się Julia Zielińska. Bramkarka rywalek poradziła sobie z nimi, a potem do naszej pustej bramki trafiła Yuting Sun, ustalając wynik spotkania na 1:3.

W środę, na zakończenie mistrzostw, Austria zagra o awans z Norwegią (13.00), Chiny z Koreą Południową (16.30), a Polska z Wielką Brytanią (20.00) o utrzymanie. Aby pozostać w Dywizji 1B potrzebujemy wygranej w trzech tercjach.

Wcześniej we wtorek Norwegia przegrała z Koreą Południową po dogrywce 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1), a Wielka Brytania z Austrią 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).

Transmisje wszystkich meczów turnieju są bezpłatnie dostępne na naszej telewizyjnej platformie internetowej polskihokej.tv.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również: