MŚ 2022. Polska wygrywa z Arabią Saudyjską! Szczęsny broni rzut karny! [WIDEO]

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0 w drugim meczu tegorocznych MŚ w Katarze! Gole dla „Biało-Czerwonych” strzelali Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski.

Polska reprezentacja odniosła pierwsze zwycięstwo na tegorocznym mundialu w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Arabię Saudyjską 2:0 i w dalszym ciągu liczą się w grze o awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Czesław Michniewicz na mecz z Arabia Saudyjską wybrał formację 4-2-3-1. Za plecami Roberta Lewandowskiego w linii pomocy ustawił Frankowskiego, Bielika, Zielińskiego, Krychowiaka oraz Milika.

Mecz agresywniej zaczęli Saudyjczycy. Pierwszy strzał w kierunku naszej bramki oddali w 8. minucie gry. W 13. minucie fantastyczną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, broniąc groźny strzał Mohammeda Kanno. Polacy pierwszą groźną sytuację bramkową stworzyli w 26. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Piotra Zielińskiego na bramkę Mohammeda Al-Owaisa główkował Krystian Bielik. Jego strzał wybronił jednak jeden z obrońców Arabii Saudyjskiej. Saudyjczycy cały czas nacierali na bramkę Polaków. W 39. minucie Polska wyprowadziła zabójczy kontratak, po którym Piotr Zieliński zdobył pierwszą dla nas bramkę, a asystował mu Robert Lewandowski. W 43. minucie Krystian Bielik sfaulował w polu karnym Saleha Al-Shehriego i sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. „Jedenastkę” wykonywał Salem Al-Dawsari, jednak jego strzał obronił Szczęsny, który również udanie obronił dobitkę.

Polska wygrywa z Arabią Saudyjską!

W 55. minucie Szczęsny znów uratował nasz zespół przed utratą bramki. Arabia Saudyjska miała cały czas przewagę w każdym aspekcie gry. Polacy przez większość meczu starali się grać długie piłki na „Lewego”. Brakowało również w naszej grze skutecznego pressingu. W 60. minucie Saudyjczycy znów mieli doskonałą sytuację na strzelenie gola, jednak Feras Albrikan strzelił tuż nad naszą poprzeczką. Minutę później znów było gorąco pod naszą bramką i znów Saudyjczycy okazali się nieskuteczni. W 63. minucie Polacy wykreowali pierwszą sytuację bramkową w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu Frankowskiego w poprzeczkę trafił Arkadiusz Milik.

Dwie minuty później znów byliśmy blisko strzelenia gola, jednak Robert Lewandowski trafił w słupek. W 69. minucie Szczęsny obronił kąśliwy strzał Al-Dawsariego zza pola karnego. W 78. minucie Saudyjczycy znów mieli pecha. Tuż obok słupka strzelił Nawaf Al-Abed. To co nie udawało się Saudyjczykom udało się Polakom w 82. minucie. Robert Lewandowski wykorzystał fatalny błąd obrony rywali i podwyższył na 2:0 dla „Biało-Czerwonych”. „Lewy” mógł jeszcze podwyższyć na 3:0 w 90. minucie, jednak nie zdołał pokonać w sytuacji „sam na sam” bramkarza Arabii Saudyjskiej. Ostatecznie Polska wygrała 2:0 i nadal jest w grze o awans do fazy pucharowej MŚ 2022.