MŚ 2022. Holandia remisuje z Ekwadorem 1:1

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Holandia zremisowała z Ekwadorem 1:1 w drugiej kolejce grupy „A” MŚ w Katarze. Gola dla Holandii strzelił Cody Gakpo, a dla Ekwadoru Enner Valencia.

Holandia tak samo jak Ekwador przystępowała do meczu z 3 punktami na koncie. Holendrzy w 1. kolejce pokonali Senegal 2:0, natomiast Ekwador wygrał z Katarem 2:0. Trener Holendrów Louis van Gaal wybrał na mecz z Ekwadorem mocno defensywne ustawienie z 5. obrońców. Gustavo Alfaro w linii obrony zdecydował się na taki sam wariant, jednak zagrał jednym napastnikiem (Holandia dwoma).

Katar strzelił 1. gola na MŚ w historii, ale przegrał z Senegalem 1:3 [WIDEO]

Mecz dobrze rozpoczął się dla Holendrów. Już w 6. minucie Cody Gakpo mocnym strzałem zza pola karnego wyprowadził ich na prowadzenie. W 32. minucie przed szansą na zdobycie bramki dla Ekwadoru stanął Enner Valencia. Jego mocny strzał zza pola karnego wybronił Andries Noppert. W doliczonym czasie gry Ekwador strzelił gola, jednak sędzia uznał, że jeden z ich zawodników przeszkadzał bramkarzowi i nie uznał bramki.

To co nie udało się Ekwadorczykom w pierwszej połowie, zrobili w drugiej. W 49. minucie Enner Valencia z bliskiej odległości pokonał Nopperta i było już 1:1. Taki rezultat utrzymał się do końca meczu.

Holandia – Ekwador 1:1 (1:0)

Strzelcy goli: Cody Gakpo 6′ – Enner Valencia 49′