MŚ 2022. Arabia Saudyjska sensacyjnie ogrywa Argentynę!

Arabia Saudyjska ogrywa Argentynę

Sensacja na mistrzostwach świata w Katarze! Arabia Saudyjska przerwała passę Argentyny 36 meczów bez porażki. Saudyjczycy ograli ekipę „Albicelestes” 2:1.

Pierwsza połowa meczu Argentyny z Arabią Saudyjską nie zapowiadała tak dużej niespodzianki. Argentyńczycy grali odważnie, raz za razem stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Już w 10. minucie po faulu na Leandro Paredesie, sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go bez żadnych problemów Leo Messi. W 22. minucie Messi znów trafił do siatki rywali, jednak sędzia odgwizdał spalonego. 5 minut później bramkarza Saudyjczyków Mohammeda Al-Owaisa pokonał Lautaro Martínez, jednak tutaj sędzia po analizie VAR dopatrzył się pozycji spalonej.

Jamie Carragher: Leo Messi nazwał mnie osłem!

Arabia Saudyjska swoją pierwszą sytuację bramkową stworzyła w 48. minucie i od razu ją wykorzystała. Saleh Al-Shehri grający na co dzień w Al Hilal SFC, pokonał strzałem w długi róg Emiliano Martíneza. W 53. minucie Salim ad-Dausari „zaczarował” z piłką obrońców Argentyny w polu karnym i fenomenalnym trafieniem pokonał Martíneza. Argentyńczycy nie mogli uwierzyć w to co się działo na boisku. W 1. minucie doliczonego czasu gry „Albicelestes” mieli szansę na wyrównanie. Abdulelah Al-Amri wybił piłkę głową z linii bramkowej po strzale Juliána Álvareza. Ten pełen emocji mecz zakończył się w 14. minucie doliczonego czasu gry.

Arabia Saudyjska dzięki temu zwycięstwu przerwała passę 36. meczów Argentyny bez porażki. Saudyjczycy zostali pierwszą ekipą spoza Europy, która pokonała Argentynę na mistrzostwach świata od czasu Kamerunu w 1990 roku. Są też pierwszą azjatycką drużyną, która pokonała Argentynę w historii MŚ.

Argentyna – Arabia Saudyjska 1:2 (1:0)

Strzelcy: Lionel Messi 10′ (k.) – Saleh Al-Shehri 48′, Salim ad-Dausari 53′