REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Moja polska dziewczyna – premiera online 15 maja

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Debiut fabularny Ewy Banaszkiewicz i Mateusza Dymka to prowokacyjny, sugestywny film o ukrytych pragnieniach i ciemnych stronach ludzkiej natury. „Moja polska dziewczyna” jest filmem w filmie. Ta autorska formuła czerpie mocno ze stylistyki paradokumentu, jest też bliska estetyce vlogów, tworząc w ten sposób unikatowy naturalizm formy i gry aktorskiej.

Film zdobył główną nagrodę dla najlepszego debiutu na ubiegłorocznym Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” w Koszalinie. Był także pokazywany na wielu światowych festiwalach (Rotterdam, Edynburg, Nowe Horyzonty Wrocław, Festiwal Filmowy w Gdyni, Ann Arbor, etc.).

Film swoją premierę online będzie mieć w najbliższy piątek, 15 maja. Pokazany zostanie na wirtualnym seansie warszawskiego kina Amondo. Projekcja rozpoczyna się o 18:00. Kolejny seans zaplanowany jest na 23 maja w gdańskim Klubie Żak. Film zostanie również wprowadzony na platformę wirtualnego kina MOJEeKINO.PL, która wystartuje 21 maja. Będzie tam także pokazany w ramach 26. edycji Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów.

Młoda, bogata amerykańska reżyserka Katie Broughton chce zrealizować dokument o emigrantach mieszkających w post-Brexitowym Londynie. Na castingu jej uwagę przykuwa pochodząca z Polski Alicja. Bezrobotna aktorka, pracująca w jednym z londyńskich kin, która ledwie wiąże koniec z końcem.

Alicja ma w sobie wiele sprzeczności, czym od razu zwraca na siebie uwagę Katie. Z jednej strony nieśmiała i tajemnicza, z drugiej prowokująca i buzująca seksualnością dziewczyna, za której zachowaniem stoi dramatyczna historia. Alicja nie może znaleźć upragnionej pracy w swoim zawodzie, jej chłopak umiera na raka. Katie jest tak zafascynowana nowo poznaną kobietą, że postanawia nakręcić film o niej.

Fot. mat. prasowy

W trakcie realizacji dokumentu, natarczywość Katie, która próbuje ingerować w losy własnej bohaterki oraz wykorzystująca swoją seksualność Alicja, wprowadzają na plan niezdrową atmosferę, co prowadzi do poważnych konsekwencji. Film, który miał być dokumentem o życiu Alicji na emigracji, staje się eksploracją ukrytych pragnień i ciemnych stron, zarówno bohaterki jak i reżyserki. Obie wciągają się nawzajem w niebezpieczną grę.

Relacja między Alicją i Katie odzwierciedla częste i bezwzględne traktowanie emigrantów w Wielkiej Brytanii. Zarówno zmysłowy jak i wizualnie surowy film zgłębia problematykę władzy i kontroli nad intymnością drugiej osoby.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google