Przejdź do treści

Moby z Kristoffersonem i Laneganem zapowiada album „Reprise”

Moby album 2021
Moby, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Moby opublikował nagranie „The Lonely Night” z udziałem legendarnych artystów Krisa Kristoffersona i Marka Lanegana.

„The Lonely Night” jest drugim singlem z nachodzącego albumu „Reprise”, który ukaże się 28 maja 2021 nakładem Deutsche Grammophon. Utwór „The Lonely Night” w swojej oryginalnej wersji pojawił się na albumie „Innocents” z 2013 roku. Chociaż piosenka jest mniej oczywista niż inne bardziej popularne utwory na „Reprise”, pozostaje jednym z ulubionych utworów Moby’ego. Jak wyjaśnia artysta, utwór bada ludzką kondycję i „ciemną stronę duszy”, z jej „bolesnymi i poetyckimi” tekstami napisanymi przez Lanegana. Ponownie nagrany utwór zawiera eteryczny wokal Lanegana, i głos Kristoffersona oraz nową aranżację stworzoną przez Moby’ego. Całość dopełnia poruszające tło w wykonaniu Budapest Art Orchestra.

Moby & Mark Lanegan – The Lonely Night

Na „Reprise”, Moby powraca do muzycznych hitów ze swojej ponad trzydziestoletniej kariery. Wraz z Budapest Art Orchestra, ponownie odkrywa najbardziej rozpoznawalne klasyki w nowych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. „Reprise” posiada eklektyczną i imponującą listę gości, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Deitrick Haddon, Gregory Porter, Jim James, Luna Li, Mindy Jones, Nataly Dawn, Novo Amor, Skylar Grey i Víkingur Ólafsson oraz wspomniani wyżej Kris Kristofferson i Mark Lanegan.

Pomysł tego niezwykłego projektu powstał, gdy Moby został zaproszony do wzięcia udziału w swojej pierwszej w historii współpracy z muzykami klasycznymi – czyli koncertu w Walt Disney Concert Hall wspólnie ze swoim przyjacielem Gustavo Dudamelem i Orkiestrą Filharmonii Los Angeles w październiku 2018 roku.

Moby – Reprise

Oprócz nowego albumu, Moby pracował ostatnio nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Moby Doc”. Wyreżyserowany i zmontowany przez Roba Bralvera film będzie dystrybuowany przez Greenwich Entertainment. Będzie można go obejrzeć w amerykańskich kinach i na platformach cyfrowych 28 maja na całym świecie.

„Moby Doc” to surrealistyczny dokument biograficzny opowiadany przez Moby’ego, który zastanawia się nad swoim burzliwym życiem osobistym i karierą muzyczną. Będzie to historia począwszy od podziemnych zespołów punkowych, poprzez karierę solową, do walczącego wegańskiego aktywisty. Film zawiera wywiady z Davidem Lynchem i Davidem Bowie. Będzie można tam zobaczyć również niezwykłe nagrania koncertowe i unikalną mieszankę rekonstrukcji, wywiadów i archiwalnych nagrań. Publiczność będzie miała okazję na wnikliwe spojrzenie i analizę artysty.

Moby jest znanym muzykiem, wokalistą i kompozytorem, producentem, DJ-em, fotografem i aktywistą. Multi-platynowy, nominowany do Nagrody Grammy artysta nagrał przełomowy album „Play”, który uzyskał sprzedaż przekraczającą 20 milionów egzemplarzy na całym świecie. Moby zanotował osiem hitów na Billboard Dance Club Songs Chart. Jest zagorzałym weganinem i obrońcą praw zwierząt oraz wspiera wszelkie formy pomocy humanitarnej, jest również autorem czterech książek, w tym kolekcji swoich fotografii.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx