MMA Polska powołało reprezentację na Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie

Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Stowarzyszenie MMA Polska zaprezentowało finalny skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019, które rozpoczną się już 10 listopada w Bahrajnie. Dzięki skutecznym działaniom organizacyjnym Stowarzyszenia oraz współpracy działaczy z grupą sponsorów, w tym roku Polskę reprezentować będzie aż siedmiu zawodników, zarówno w kategoriach seniorskich jak i w juniorach.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbędzie się w dniach od 10 do 16 listopada 2019 roku na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w najbliższych zawodach, udział weźmie 452 zawodników z 51 krajów. Krajowe stowarzyszenie MMA Polska – jako nasz pierwszy, pełnoprawny członek IMMAF – powołało reprezentację kraju na zbliżające się zawody. Dzięki wytrwałej pracy organicznej Stowarzyszenia, udało się wystawić aż siedmiu zawodników, wspieranych przez dwóch znakomitych trenerów: Kamila Zawarskiego i Michała Mankiewicza.

– Jesteśmy dumni, że pierwszy raz w sześcioletniej historii Mistrzostw Świata w MMA organizowanych przez IMMAF, na zawody wysłana zostanie polska kadra składająca się z wyłonionych w eliminacjach zawodników. Również po raz pierwszy, zawodnicy będą mieli profesjonalną opiekę ze strony towarzyszących im trenerów. Stowarzyszenie nie chciało być jedynie organizacją chwalącą się osiągnięciami zawodników, którzy na własną rękę i za własne pieniądze wyruszają zdobywać medale. Pozyskaliśmy sponsorów, dzięki którym średnie dofinansowanie w przeliczeniu na każdego reprezentanta wyniosło 75 procent. Każdy zawodnik będzie miał zatem zagwarantowaną podróż, ubezpieczenie, wpisowe, profesjonalną odzież, itp. – mówi Martin Lewandowski, Prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

ZOBACZ:  Jastrzębski Węgiel pierwszym triumfatorem PreZero Grand Prix PLS

W reprezentacji Polski wystąpią zarówno zawodnicy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach. Jej skład przedstawia się następująco:

Seniorzy:
Paulina Giemza – waga musza 56,7 kg (125 lbs)
Klaudia Syguła – waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs)
Eryk Walecki – waga lekka 70,3 kg (155 lbs)
Szymon Roicki – waga średnia 83,9 kg (185 lbs)

Juniorzy:
Magdalena Czaban – waga atomowa 47,6 kg (105 lbs)
Emil Piątek – waga lekka 70,3 kg (155 lbs)
Błażej Romanowski – waga ciężka 120,2 kg (265 lbs)

Fot. mat. prasowy

Zawodnicy zostali wyłonieni do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach, podczas eliminacyjnych sparingów do kadry Polski MMA, które odbyły się we wrześniu br. w Olsztynie, Łodzi oraz Cieszynie. Z uwagi na szybko wypełniające się kategorie wagowe, nie wszyscy wyłonieni kadrowicze będą mogli wystartować w Bahrajnie. Ich trud nie poszedł jednak na marne i będą brani pod uwagę przy najbliższych międzynarodowych turniejach IMMAF.

– Ponieważ Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w marcu br., a w międzyczasie odbywały się mistrzostwa Europy, zarząd MMA Polska przychylił się do propozycji sztabu trenerskiego, by kadrowiczów na najbliższe mistrzostwa wyłonić w trakcie sesji sparingowych organizowanych w trzech klubach w Polsce – Berkut Arrachion Olsztyn, Shark Top Team Łódź i Octagon Team Cieszyn. Podczas sparingów, zaprezentowało się łącznie 70 zawodników z różnych kategorii wagowych. Eliminacje polegały na sprawdzaniu poszczególnych umiejętności w rundach parterowych, stójkowych i zapaśniczych. Zwieńczeniem sparingów były walki toczone zgodnie z zasadami IMMAF – mówi Łukasz Zaborowski, jeden z selekcjonerów reprezentacji Polski.

Sponsorami kadry Polski MMA są: Fortuna zakłady bukmacherskie, Lab One – producent najwyższej jakości probiotyków i suplementów diety, Multi Assist – firma pośrednicząca i wspomagająca procesy rejestracji pojazdów, Blachy Pruszyński – jeden z największych w Europie producentów pokryć dachowych, Executive Solutions – projektowanie, wykonawstwo i konserwacja instalacji elektrycznych hydraulicznych i spawalniczych na morzu i lądzie, Pitbull West Coast – producent odzieży ulicznej i sportowej, Studio306 – firma reklamowa i drukarnia wielkoformatowa.

ZOBACZ:  Dzieciaki bez nóg grają w piłkę! Lewandowski idolem? "Nie, wolę być jak Kuba Kożuch!" [WIDEO]

Członkiem Stowarzyszenia może zostać każda osoba, która zostanie zaakceptowana przez zarząd. W skład struktury organizacji, wchodzą trzy grupy członków: zwyczajni, honorowi oraz wspierający. Członkowie zwyczajni, mogą uczestniczyć w głosowaniach i wyborach, proponować pozycje do rozważenia w sprawie porządku obrad walnego zgromadzenia oraz są systematycznie informowani o stanie organizacji.

Niezwykle istotnym planem założycieli MMA Polska jest budowa najsilniejszego stowarzyszeni MMA w kraju z wieloma prawdziwymi korzyściami. Już teraz, Organizacja jest oficjalnie wspierana przez wielu ambasadorów z różnych dyscyplin. Ambasadorami, ale jednocześnie honorowymi członkami Stowarzyszenia MMA Polska są: Marcin Gortat, Mariusz Pudzianowski, Iwona Guzowska, Olivier Janiak i Kuba Wojewódzki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x