Młodzieńcza miłość i wielka rywalizacja w zwiastunie filmu “Żużel”

Zwiastun filmu Żużel
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Emocje, które łączą miliony Polaków, rywalizacja, która nie kończy się na torze i wielka, młodzieńcza miłość – te wszystkie emocje znajdziecie w filmie „Żużel”. Zwiastun zadebiutował właśnie w sieci. Najnowsze dzieło Doroty Kędzierzawskiej to opowieść o żużlowym mistrzu, w którego wciela się Tomasz Ziętek – wschodzący gwiazdor polskiego kina.

Na ekranie towarzyszą mu m.in. Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gruszka i debiutująca Jagoda Porębska. Obok nich w filmie zobaczymy też szereg autentycznych postaci związanych ze speedwayem. Wśród nich znaleźli się między innymi: Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Rafał Trojanowski i Krzysztof Sadurski. Już dziś zobacz plakat filmu, który na ekranach kin pojawi się 16 lipca.

Mistrz motocyklowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

Zwiastun filmu “Żużel”:

Zwiastun filmu Żużel

„Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć – Dorota Kędzierzawska, reżyserka.

Film Doroty Kędzierzawskiej będzie można oglądać w kinach od 16 lipca.

ZOBACZ:  Wiosna Filmów pierwszym w Polsce festiwalem filmów fabularnych online
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x