Przejdź do treści

Mistrzostwa Świata w Bilard 9 bil: 4 miliony zł czeka na Polaków!

Mistrzostwa Świata w Bilard 9 bil
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Rekordowa pula czterech milionów złotych do wygrania podczas Mistrzostw Świata w Bilard! Pięciu zawodników z Polski z szansami na końcowy sukces rozpoczyna w Arabii Saudyjskiej walkę o medale i wielkie pieniądze.

Od 3 do 8 czerwca w Arabii Saudyjskiej rozgrywane będą Mistrzostwa Świata w Bilard 9 bil. Przypomnijmy, że to impreza, która w ubiegłym roku gościła w Polsce, a konkretnie w Kielcach. W zawodach bierze udział 128 najlepszych sportowców na świecie, na czele z obrońcą tytułu Francisco Sanchez-Ruizem z Hiszpanii.

W tym gronie najlepszych nie brakuje oczywiście silnej pięcioosobowej reprezentacji Polski. Listę otwiera (nr 10 światowego rankingu WPA) były mistrz świata i aktualny brązowy medalista mistrzostw świata 8 bil, Wojciech Szewczyk ( DaSo Team Dekada Sosnowiec). Przy stołach w Arabii Saudyjskiej zobaczymy klubowego kolegę Wojtka, zwycięzcę ostatnich zawodów pucharu świata i wicelidera rankingu Europy, Daniela Macioła oraz numer pięć rankingu światowego WPA Wiktora Zielińskiego z inmarketing Hades Poznań. Listę reprezentantów Polski zamykają dwaj gracze KS Baribal Lubin. To obecny numer 3 rankingu Europy, mistrz Europy i medalista pucharów świata, Mieszko Fortuński oraz nr 13 rankingu światowego mający na swym koncie medale pucharu świata i tytuł mistrza Europy, Konrad Juszczyszyn.

Piątka biało-czerwonych jest upatrywana w gronie zawodników, których stać na dojście do strefy medalowej. Świadczą o tym ich dotychczasowe wyniki oraz miejsca w rankingach Europy i świata. O sukces będzie oczywiście bardzo trudno. Na zawodach nie brakuje bowiem nikogo, kto liczy się w tym najbardziej popularnym sporcie bilardowym na świecie. Oprócz obrońcy tytułu, wśród faworytów imprezy wymienia się m.in. lidera i wicelidera listy rankingowej WPA Joshue Fillera z Niemic i Albina Ouschana z Austrii, trzeciego w rankingu Wu Kun Lin z Tajwanu czy mistrza świata z 2022 roku, Shane Van Boeninga z USA.

Mistrzostwa Świata w Bilard 9 bil 2024

Mistrzostwa organizowane w Arabii Saudyjskiej są wyjątkowe i historyczne. Na zawodników czeka bowiem absolutnie historyczna i zdumiewająca pula nagród w wysokości miliona dolarów (ok. 4 milionów złotych). Z tego aż milion złotych (250.000 USD) przypadnie w udziale złotemu medaliście.

Co ciekawe bilardowa federacja z Arabii Saudyjskiej, miasto Jeddah podpisali dziesięcioletni kontrakt na organizację tych zawodów widząc w tym ogromny potencjał promocyjno medialny. Trzeba tutaj dodać, że zawody, podobnie jak przed rokiem w Polsce, mają doskonałą oprawę medialną. Są transmitowane na żywo na całym świecie m.in. w stacjach Sky Sport, DAZN, Fox Sports, Sky Network. W Polsce kibice mogą śledzić zmagania na platformie Viaplay.

W ostatnich kilku latach widać ogromną ekspansję sportu bilardowego w mediach, a szczególności najbardziej rozpoznawalnej odmiany pool bilarda. Może to cieszyć zwłaszcza kibiców z Polski. Reprezentujący nasz kraj zawodnicy od wielu lat należą do jednych z najlepszych w Europie i na świecie. Polski Związek Bilardowy jest natomiast postrzegany jako jeden z najlepiej szkolących i wspierających rozwój tego sportu i jest też gospodarzem wielu największych imprezach sportowych na świecie. W sporcie bilardowym pojawiły się również bardzo dobre pieniądze co pozwala zawodnikom na bardzo dobre zarobki.

Oprócz mistrzostw świata, zawodnicy mają okazję wzbogacić swoje konta w kilkunastu turniejach rozgrywanych przez cały rok w których czeka na zawodników kilkanaście milionów złotych! Tylko w ubiegłym sezonie biorąca udział piątka naszych reprezentantów zarobiła przy stolach bilardowych blisko milion sześćset tysięcy złotych!

Plan gier pierwszych spotkań naszych zawodników:

Poniedziałek 3 czerwca, godz. 18.00

Konrad Juszczyszyn vs Nguyen Anh Tuan (Wietnam)

Poniedziałek 3 czerwca, godz. 19.30

Daniel Macioł vs Naoyuki Oi (Japonia)

Wojciech Szewczyk vs Jonás Souto Comino (Hiszpania)

Wtorek 4 czerwca, godz. 13.00

Wiktor Zieliński vs Hussain Maroom (Bahrajn)

Wtorek 4 czerwca, godz. 14.30

Mieszko Fortuński vs Fitim Haradinaj (Kosowo)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx