Przejdź do treści

Mistrzostwa Świata Pokémon 2023: Najlepsi zawodnicy świata nagrodzeni!

Mistrzostwa Świata Pokémon 2023
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W trakcie MŚ Pokémon 2023 ujawniono więcej informacji o całej serii, w tym szczegóły aktualizacji Pokémon Unite, serialu animowanego „Pokémon: Droga na szczyt” oraz miejsce, w którym odbędą się Mistrzostwa Świata Pokémon 2024 i darowizna „Wildfire Relief Donation” na rzecz pomocy dla Hawajów.

Mistrzostwa Świata Pokémon 2023, których gospodarzem jest firma Pokémon Company International, zakończyły się w niedzielę po trzech dniach intensywnych meczów i towarzyskich rozgrywek w Jokohamie, w Japonii. Najlepsi trenerzy z całego świata wzięli udział w dorocznym wydarzeniu, aby spróbować swoich sił w najważniejszym turnieju gier wideo Pokémon i gry karcianej Pokémon Trading Card Game (TCG). Tegoroczne wydarzenie obejmowało gry wideo Pokémon Scarlet and Pokémon Violet, Pokémon TCG, Pokémon GO i Pokémon Unite. Ponad 10 tys. graczy i fanów z całego świata zebrało się w Pacifico Yokohama Convention Center na najbardziej prestiżowym wydarzeniu Pokémon na świecie. Zwycięzców poszczególnych lig można znaleźć tutaj.

Oprócz uhonorowania tegorocznych najlepszych graczy Pokémon, przedstawiono informacje o nadchodzących nowościach i wydarzeniach w ramach całej marki. Oto najciekawsze z nich:

Pokémony Starożytne i Pokémony Przyszłości, karty ACE SPEC już wkrótce w grze karcianej Pokémon Trading Card Game

Podczas ceremonii zamknięcia 13 sierpnia, firma Pokémon zaprezentowała także nowe karty i mechanikę bestsellerowego Pokémon TCG. Począwszy od jesieni 2023 roku trenerzy mogą spodziewać się Starożytnych Pokémonów i Pokémonów Przyszłości w Pokémon TCG, w tym Roaring Moon ex, Iron Valiant ex oraz wersje z rzadkimi ilustracjami Brute Bonnet i Iron Moth. Dodatkowo karty ACE SPEC, które po raz pierwszy zostały wprowadzone w serii Black & White, powrócą do standardowego formatu w 2024 r. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych w przyszłości.

Aktualizacja Pokémon Unite

Trzy Pokémony mają dołączyć do walki w Pokémon Unite: Blaziken, Mimikyu i Meowscarada. Blaziken ma dołączyć do walki 14 września, a szczegóły dotyczące debiutów pozostałych dwóch Pokémonów na wyspie Aeos zostaną podane wkrótce.

Pokémon: Droga na szczyt

Firma Pokémon Company International zaprezentowała również nowy serial animowany zatytułowany „Pokémon: Droga na szczyt” podczas specjalnego pokazu 11 sierpnia na Mistrzostwach Świata Pokémon 2023. W tej nowej serii widzowie będą śledzić Avę i jej partnera Pokémona, Oddisha, w ich podróży na szczyt w świecie gry karcianej Pokémon Trading Card Game. Fani z całego świata oczywiście mogą już obejrzeć pierwszy odcinek na oficjalnym kanale Pokémon na YouTube.

Lokalizacja Mistrzostw Świata Pokémon 2024

Podczas ceremonii zamknięcia w niedzielny wieczór ogłoszono również miejsce, w którym odbędą się Mistrzostwa Świata Pokémon 2024. Trenerzy z całego świata mogą z pewnością już oczekiwać kolejnych ekscytujących mistrzostw, które odbędą się w Honolulu na Hawajach.

– Nasze serca kierują się ku wszystkim, których dotknęły niszczycielskie pożary na Hawajach – powiedział Colin Palmer, wiceprezes ds. najważniejszych wydarzeń w The Pokémon Company International. – Naszym priorytetem jest pomoc dzieciom, rodzinom i dotkniętym społecznościom. Aby wesprzeć działania pomocowe, The Pokémon Company International przekazuje natychmiastową darowiznę pieniężną w wysokości 200 000 USD swoim partnerom w GlobalGiving za pośrednictwem funduszu Hawaii Wildfire Relief Fund.

Ponadto The Pokémon Company International przekaże również darowizny pracowników przeznaczone na pomoc ofiarom pożarów na Hawajach.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx