Przejdź do treści

Miss Grand International 2020. Abena Appiah zwyciężczynią! Milena Sadowska poza finałem

Abena Appiah Miss Grand
Abena Appiah, fot. GrandTV

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Zwyciężczynią Miss Grand International 2020 została 27-letnia Abena Appiah, Miss USA. Polskę w tym konkursie reprezentowała Milena Sadowska, Miss Polonia z 2018 roku. Niestety Polce nie udało się zakwalifikować się do finałowej 20 konkursu.

Abena Appiah przejęła koronę od Miss Wenezueli, Valentiny Figuery, który triumfowała w ubiegłym roku. Pierwszą wicemiss Grand International 2020 została Samantha Bernardo, Miss Filipin, natomiast drugą wicemiss Ivana Batchelor, Miss Gwatemali. Gala finałowa Miss Grand International 2020 odbyła się w sobotę w Bangkoku w Tajlandii.

Oczywiście Abena Appiah nie jest nową twarzą, jeżeli chodzi o międzynarodowe konkursy piękności. 27-latka nie tak dawno brała udział w konkursie Miss Earth organizowanym na Filipinach. Abena, wówczas występowała pod dłuższą wersją swojego imienia – Evelyn Abena Appiah i reprezentowała Ghanę na konkursie. Wtedy po raz pierwszy zwróciła uwagę wszystkich, gdy fragment jej wywiadu dla ABS-CBN stał się viralem. W tym fragmencie aktualna Miss Grand International wyrecytowała wers, który rozbawił mieszkańców Filipin. „Ang batang malakas kumain… ay laging may gana!” powiedziała wtedy. Gana po filipińsku oznacza apetyt. Wymawia się to tak samo, jak w przypadku słowa Ghana.

Pasją Appiah jest również muzyka. W przeszłości dołączyła do X Factor i została finalistką, ale musiała zrezygnować z niego z powodu konfliktu realizacji programu z jej harmonogramem egzaminów. Obecnie Appiah wydał pięć singli, z których trzy są dostępne w Spotify i Apple Music.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx