Przejdź do treści

Miłość mojego brata. Przekomiczna komedia o trudnej rodzinnej relacji w kinach w lutym 2020

Fot. kadr z filmu Miłość mojego brata

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Przekomiczna, poruszająca, empatyczna komedia o trudnej rodzinnej relacji „Miłość mojego brata”, w reżyserii jednej z ulubionych aktorek Xaviera Dolana – Moni Chokri, trafi do polskich kin w lutym 2020 roku.

Film pokazywany był na ostatnim festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard, gdzie zdobył Nagrodę Jury Coup de Coeur. Debiutująca w pełnym metrażu Monia Chokri tworzy przekonujący i przekomiczny, słodko-gorzki portret niełatwej relacji pomiędzy siostrą a bratem. Chwilami wzruszającej, kiedy indziej nieco toksycznej. Wiele w tym filmie dzieje się w dialogu, potwierdzając, że Chokri sporo się nauczyła od Xaviera Dolana, w którego „Wyśnionych miłościach” zagrała jedną z głównych ról.

Miłość mojego brata – polski zwiastun filmu:

Wygląda na to, że akademicka kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna zmuszona jest do tego, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata.

Karim oraz Sophia znają się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajdują się w nowej sytuacji. Choć zupełnie różni, świetnie się ze sobą dogadują, spędzając razem całe dnie. Czas wypełnia im słodkie lenistwo, imprezy i niekończące się rozmowy na mniej lub bardziej poważne tematy. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google