Przejdź do treści

Miło wszystko – nowy album Patricka The Pana

Miło wszystko nowy album
Fot. kadr z teledysku Patrick The Pan - Nie chcę psa

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Miło wszystko” to czwarty studyjny album Patricka the Pana, który jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcje. To również album odsłaniający całkowicie nowe oblicze artysty.

Miło wszystko – nowy album Patricka The Pana. Płyta jest odwrotnym biegunem do tego, co Patrick the Pan tworzył wcześniej. To przede wszystkim postawienie na prostotę, przebojowość i na pozytywne uczucia, których ciężko było doszukać się w poprzednich wydawnictwach artysty. „Miło wszystko” nie jest albumem koncepcyjnym, jednak największym jego spójnikiem jest to, że każda z piosenek jest stworzona po to, aby było każdemu z nas po prostu… miło. Wraz z płytą Patrick prezentuje czwarty singiel promujący wydawnictwo z ujmującym teledyskiem pt. “Nie chcę psa” w reżyserii Krzysztofa Bębenka.

„Miło wszystko” to również pierwsze wydawnictwo, do którego został wpuszczony inny tekściarz. Dominika Kubeczka, partnerka Patricka the Pana miała spory udział w kreacji słownej utworów takich jak „Porozmawiajmy o emocjach” czy „Trochę mniej”.

– Wiadomo, że każda płyta jest dla artysty pewnego rodzaju nowym rozdziałem, jednak tu mam przeczucie, że „Miło Wszystko” to prawie jak nowa książka. Między poprzednią płytą „trzy.zero” a „Miło wszystko” towarzyszyły mi bardzo różne emocje i refleksje na temat mojego projektu, łącznie z jakimś powątpiewaniem, zatraceniem wiary i rozważaniem, czy nie powinienem tego projektu zamknąć i może wrócić za parę lat pod inną nazwą czy nazwiskiem, gdy sobie sporo spraw w głowie i życiu uporządkuję. Czuję, że „Miło wszystko” to odbicie się od dna. Wracam jako nowy, lepszy, szczęśliwszy człowiek i towarzyszy mi z okazji tej premiery tylko i wyłącznie radość i pozytywne nakręcenie – mówi Patrick The Pan.

Patrick The Pan – Nie chcę psa. Zobacz teledysk:

Patrick The Pan – Nie chcę psa

– Piosenka „Nie chcę psa” to słodko-gorzka historia pary, która mimo pierwotnych obiekcji jednej ze stron, decyduje się na adopcję pieska. Z czasem związek zaczyna się sypać, para rozstaje się i pojawia się trudne pytanie co z psem oraz jak mu zakomunikować, że ten trójkąt przestaje istnieć. Finalnie pies ma dwa domy, które zmienia co miesiąc. To mocno autobiograficzna opowieść z mojego życia. Funkcjonuję w takim systemie już dwa lata i śmiem twierdzić, że działa bez zarzutów. Faktycznie początkowo byłem z psem „na nie”, jednak dziś nie wyobrażam sobie życia bez Tadka. Ten czas czekania na swój miesiąc się bardzo dłuży, a czas gdy on jest u mnie, ulatuje stanowczo za szybko. Jest to jedna z pierwszych piosenek, jakie powstały na płytę – dodaje artysta.

Miło wszystko – nowy album Patricka The Pana

Płyta „Miło wszystko” powstała w trakcie pandemii, a prace rozpoczęły się dosłownie dzień po ogłoszeniu lockdown’u i odwołaniu wszystkich koncertów. Praca nad realizacją płyty trwała prawie rok z przerwami. Na albumie pojawili się także wyjątkowi goście. W piosence “Zmiany, zmiany” usłyszymy rapera Meek Oh Why’a, który napisał razem z Piotrem tekst i zagrał na trąbce. Tekstowo Patricka The Pana wsparła również Daria Zawiałow przy piosence „Remanenty serc”. W singlu „Porozmawiajmy o emocjach” usłyszymy też uzdolnionych instrumentalistów takich jak saksofonistka Monika Muc (na co dzień grają m.in. z Królem) oraz Kuba Duda, gitarzysta. Z kolei w piosence „Toronto” refren wzbogacają głosy Dawida Podsiadły, Misi Furtak, Kamila Kowalskiego oraz… babci Lodzi.

Patrick The Pan to tak naprawdę Piotr Madej, czyli alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. Najnowszy album będzie czwartym wydawnictwem artysty i zostanie wydany nakładem Agora Muzyka. Trzy dotychczas albumy zostały wydane we współpracy z wytwórnią Kayax i zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność.

Album “Miło wszystko” jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych: https://ffm.to/PatrickThePanMiloWszystko.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx