„Midway” od dziś w kinach!

Dennis Quaid / fot. kadr z filmu "Midway"

Są filmy, które po prostu trzeba zobaczyć na wielkim ekranie. Są bohaterowie, o których pamięć będzie trwać wiecznie. Film „Midway” w reżyserii Rolanda Emmericha właśnie trafił do polskich kin!

Film „Midway” to jedna z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku, ukazana z bezprecedensowym rozmachem. Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Cesarskich Sił Powietrznych na bazę Pearl Harbor, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojenna uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku co może przesądzić o losach wojny.

Roland Emmerich dzieje bitwy pozwala nam śledzić oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi. W „Midawy” w rolach głównych zobaczymy takich aktorów jak: Luke Evans, Woody Harrelson, Dennis Quaid, Ed Skrein, Patrick Wilson i aktorkę Mandy Moore.

Zwiastun filmu „Midway”:

Midway – polski zwiastun filmu
ZOBACZ:  Swingersi - komediowo o związkach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn