Przejdź do treści

MF Doom nie żyje. Raper miał 49 lat

MF Doom

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

MF Doom, urodzony w Londynie raper, który występował w masce superzłoczyńcy i rozpoczął muzyczną karierę ponad 30 lat temu, zmarł 31 października 2020 roku z nieznanych przyczyn, ale dopiero 31 grudnia jego żona poinformowała o jego śmierci. Miał 49 lat.

MF Doom to jeden z najbardziej oryginalnych raperów podziemnego hip-hopu. Znany także jako King Ghidra, Viktor Vaughn, Metal Fingers, King Dumile czy Metal Face, słynął z ukrytej tożsamości, lirycznej precyzji i komiksowej osobowości (zawsze pojawiał się w masce niczym marvelowski Dr Doom).

Dawna wytwórnia Dooma, Rhymesayers Entertainment, udostępniła link do posta żony rapera – Jasmine, wraz z wiadomością: „Z ciężkimi sercami dzielimy się tymi słowami od rodziny MF DOOMa”:

https://www.instagram.com/p/CJef9hfLDYB/?utm_source=ig_web_copy_link

MF Doom (prawdziwie imię i nazwisko – Daniel Dumile) urodził się w 9. stycznia 1971 roku w Londynie i już jako dziecko przeniósł się z rodziną do Nowego Jorku. Pod pseudonimem Zev Love X współtworzył trio KMD ze swoim bratem Dingilizwe (DJ Subroc). Dumile po raz pierwszy trafił na listy przebojów Billboard jako członek KMD, z utworami „Peachfuzz” i „Who Me?”, które znalazły się w dwudziestce najpopularniejszych hitów Hot Rap Songs w 1991 roku. Śmierć jego brata w kwietniu 1993 roku w wypadku samochodowym w wieku 19 lat spowodowała, że ​​Dumile zrobił sobie przerwę w branży, zanim w 1997 roku powrócił do rapowania i stworzył postać MF Dooma, wzorowaną na złoczyńcy z Fantastycznej Czwórki, Doktorze Doomie. Od tego momentu zawsze występował w swojej charakterystycznej masce.

W grudni 2017 roku MF Doom poinformował o śmierć swojego 14-letniego syna, który nazywał się King Malachi Ezekiel Dumile. „Najlepszy syn jakiego można mieć” – tak wtedy napisał o swoim synu.

MF Doom nie żyje

MF Doom może być najbardziej znany z albumu Madvillainy wydanym w 2004 roku, który został nagrany jako duet Madvillain, który stworzył wraz z producentem Madlibem i był pierwszym albumem Dooma, który trafił na listę Billboard 200.

Doom słynął z niezwykle oryginalnych i złożonych lirycznie tekstów, a jego sposób rymowania był naprawdę szalony.

MF Doom – That’s Taht

Na obecną chwilę nie została ujawniona żadna przyczyna śmierci rapera. MF Doom miał 49 lat.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx