Mercyful Fate wystąpi na Mystic Festival 2021!

Fot. kadr z teledysku Mercyful Fate - Evil

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Mercyful Fate zaprezentuje się na przyszłorocznej edycji festiwalu Mystic Festival 2021!

Mercyful Fate powstało w Kopenhadze u progu lat 80. i do dziś stanowi inspirację dla muzyków z całego świata. Duńska grupa, która ogłosiła niedawno rozpoczęcie prac nad nowym wydawnictwem, dołącza dziś do szczęśliwej trzynastki znanych już artystów Mystic Festival 2021. Aktualny skład wykonawców nadchodzącej edycji festiwalu jest dostępny na stronie oraz w social mediach Mystic Festivalu.

Po niemal dekadzie milczenia Mercyful Fate wracają na scenę i jednym z miejsc, w których ponownie złożą przysięgę, będzie Gdańsk. Ten wybitny zespół powstał w Kopenhadze u progu lat 80. torując drogę dla Metalliki i Slayera z jednej strony, a dla Morbid Angel i Emperor z drugiej. Ale choć tak wielu się nimi inspirowało, nikt nie podrobił unikalnego stylu Mercyful Fate, zawartego w kruchej równowadze pomiędzy siłą gitarowych riffów Hanka Shermanna, a wokalną brawurą i teatralnym zacięciem Kinga Diamonda. „Melissa” i „Don’t Break the Oath” do dziś pozostają niedoścignionymi wzorami muzyki w służbie mroku, choć żaden z późniejszych albumów tej legendy metalu ujmy jej nie przynosi.

Karnety na Mystic Festival 2021 można nabyć w cenie:

Pula nr 3 – 479 zł – do wyczerpania limitowanej puli lub do 11 maja 2021
Pula nr 4 – 499 zł – do wyczerpania limitowanej puli
Pula nr 5 – 519 zł – do wyczerpania

Organizatorem Mystic Festival jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Na Mystic Festival 2021 wystąpią:

Judas Priest – 50th anniversary show
Mercyful Fate
Killing Joke
Heilung
Katatonia
Mgła
Obituary
Vader „De Profundis”
Oranssi Pazuzu
Witchcraft
Truchło Strzygi
Baest
Infected Rain
Motanka

Kiedy: 2-4 (środa-piątek) czerwca 2021
Gdzie: Gdańsk @ Stocznia Gdańska

Karnety trzydniowe na Mystic Festival 2021 dostępne są już na: https://www.mysticfestival.pl (druki kolekcjonerskie) oraz w sieciach systemowych ebilet.pl, eventim.pl oraz goingapp.pl.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google