Przejdź do treści

Memoriał Ryśka Pilcha 2023. Drugie Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe dla Osób z Niepełną Sprawnością

Memoriał Ryśka Pilcha 2023
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Fundacja Różyczka przy współpracy z Chwyciarnią PreZero Arena Gliwice zapraszają na Drugie Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe dla Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada w Gliwicach.

Memoriał Ryśka Pilcha to wyjątkowe, elektryzujące wydarzenie, w oprawie godnej Pucharu Świata. W zeszłym roku w zawodach wzięło udział 130 zawodników z niepełnosprawnościami z całej Polski. W tym roku zgromadzi pod jednym dachem 150 uczestników. Łączy ich jedno – ogromna pasja do wspinania, lub wielka chęć wstawienia się w ścianę po raz pierwszy. Takiej atmosfery radości, wsparcia, z lekkim tylko posmakiem rywalizacji, podkręconej muzyką i kolorowymi reflektorami, nie spotyka się zazwyczaj na żadnych zawodach. Nad wszystkimi przejściami zawodników czuwają profesjonalni sędziowie wspinania sportowego. Ubiegłoroczny Memoriał pokazał, jak ważne i potrzebne są takie wydarzenia. Od razu wiadomo było, że na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych Chwyciarni PreZero Arena Gliwice.

Drugie Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha odbędą się 14 listopada w godzinach 9:00-15:00 na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia w PreZero Arena Gliwice. Zawodom towarzyszyć będą spotkania z inspirującymi postaciami: ludźmi gór i wspinaczami. W tym roku uroczystość wzbogaci swoją obecnością Ola Mirosław, dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce na czas!

Impreza ma też za zadanie upamiętnić postać Ryszarda Pilcha, autora znanych, klasycznych dróg zarówno w skałach, jak i w Tatrach, wieloletniego podopiecznego Fundacji Różyczka, chorującego na stwardnienie rozsiane, który odszedł 11.11.2020 roku.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Różyczka, przy współpracy z Chwyciarnią Arena Gliwice. Patronat Honorowy objęli Polski Związek Alpinizmu, oraz Miasto Gliwice. Od strony medialnej nad zawodami czuwają Nowiny Gliwickie i portal Wspinanie.pl. Sponsorami Memoriału są Salewa, Wild Country, Evolv i T-Wall. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Program II Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych dla Osób z Niepełną Sprawnością – Memoriał Ryśka Pilcha

8:30 – 9:15 Rejestracja Uczestników
9:30 – Uroczyste otwarcie II Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych dla Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha z udziałem Prezydenta Miasta Gliwice
9:45 – Energetyczna Zumba dla wszystkich zawodników i kibiców zawodów
10:00 – Rozpoczęcie zawodów, start w dwóch kategoriach – wspinanie klasyczne oraz wspinanie na czas: kobiety i mężczyźni
13:00 – Niespodzianka – Prelekcja Aleksandry Mirosław
13:45 – Wielki finał 4 najlepszych zawodników w kategorii wspinanie na czas: kobiety i mężczyźni
14:15 – Występ specjalny Roberta Matuszuka z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Oczami Brata z Częstochowy.
Uroczysta dekoracja zwycięzców w obu kategoriach oraz wszystkich uczestników zawodów. Medale oraz Puchary wręczać będzie Aleksandra Mirosław.
15:00 – Zakończenie zawodów
16:00 – Spotkanie prasowe z Aleksandrą Mirosław dla kibiców oraz dziennikarzy.

Memoriał Ryśka Pilcha 2023
Fot. mat. prasowy
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx