Przejdź do treści

MB Boxing Night 14. Chaos na ringu po walce Wrzesiński – Ramlavs! Łotyszowi odebrano pas siłą!

Artjoms Ramlavs i Mariusz Grabowski, fot. TVP Sport

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Do dużego zamieszania doszło po walce Damiana Wrzesińskiego (26-2-2, 7 KO) z Łotyszem Artjomsem Ramlavsem (15-2, 8 KO) na gali MB Boxing Night 14.

Po ich dziesięciorundowej walce o pas IBO Continental wagi super piórkowej najpierw ogłoszono zwycięstwo Łotysza na punkty. Ostatecznie werdykt zmieniono, a w ringu pojawiło się mnóstwo osób wraz z jego promotorem Mariuszem Grabowski oraz organizatorem gali Mateuszem Borkiem. Po ponownym sprawdzeniu kart punktowych Grabowski odebrał siłą pas, który Ramlavs miał już założony na biodrach.

Po walce gdy Łotyszowi wręczono mistrzowski pas, Damian Wrzesiński w rozmowie z dziennikarką TVP Sport powiedział, że „musi się z tym pogodzić, taki jest sport”. Chwilę po tym głos zabrał Mateusz Borek, szef MB Promotions, który powiedział: „Chciałbym, żeby państwo jeszcze zostali. Takiego numeru nie widziałem dawno, jeśli chodzi o światowe ringi. W tej chwili trwa liczenie kart. Jeden supervisor twierdzi, że wygrał zawodnik z narożnika niebieskiego, a drugi że z czerwonego. Dajcie nam chwilę, policzymy karty jeszcze raz. Spróbujmy opanować emocje”.

Błąd przy liczeniu punktów popełnił supervisor z ramienia federacji IBO – Belg Philippe Verbeke. Po ponownym przeliczeniu punktów podszedł do narożnika Łotysza i powiedział mu, że „popełnił błąd”, mówiąc, że pomylił narożniki. Powiedział również Ramlavsowi żeby zwrócił otrzymany mistrzowski pas IBO Continental. Łotysz jednak nie chciał pozbyć się pasa i do akcji wkroczył Mariusz Grabowski, promotor Damiana Wrzesińskiego i współwłaściciel Tymex Boxing Promotion. Grabowski siłą odebrał Ramlavsowi pas.

Pas mistrzowski ostatecznie trafił do Damiana Wrzesińskiego.

twitter.com/promotions_mb
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx