Przejdź do treści

Mateusz Widłak i Czesław Lang ambasadorami Dobrych Praktyk w Sporcie 2019 Gala Forbesa i Pentagon Research

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Mateusz Widłak i Czesław Lang Ambasadorami Dobrych Praktyk w Sporcie 2019 Gala Forbesa i Pentagon Research „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”.

W tym roku podczas wydarzenia podsumowującego ranking Forbesa i Pentagon Research „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie” pojawiła się nowość – wyróżnienie Ambasadorowie Dobrych Praktyk w Sporcie. To nagroda, którą pomysłodawcy rankingu (Krzysztof Domaradzki z „Forbesa” i Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research) postanowili uhonorować ludzi, którzy w sposób szczególny – często bezinteresownie – wspierają rodzimy sport. W tym celu opracowali liczącą 12 osób listę kandydatów (sportowców, trenerów, menedżerów, przedsiębiorców i entuzjastów kultury fizycznej), spośród których kapituła ekspercka, złożona z akademików pomagających w tworzeniu listy najbardziej wpływowych, wyłoniła dwóch laureatów.

Pierwszymi Ambasadorami Dobrych Praktyk w Sporcie okazali się Mateusz Widłak oraz Czesław Lang.

Mateusz Widłak to założyciel i prezes Amp Futbol Polska (piłka nożna osób po amputacjach kończyn), a także szef European Amputee Football Federation. To pomysłodawca organizacji ampfutbolowych mistrzostw Europy w Krakowie w 2020 roku. Uzasadnienie: za skuteczne budowanie polskich i europejskich struktur dla niepełnosprawnych sportowców.

Czesław Lang to jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy. Wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku, dwukrotny medalista mistrzostw świata, pierwszy kolarz zawodowy z bloku wschodniego. Po zakończeniu kariery został przedsiębiorcą i menedżerem. To właściciel firmy Lang Team. Od 1993 roku organizuje Tour de Pologne, który pod jego wodzą stał się najważniejszym wyścigiem kolarskim w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku Tour de Pologne należy do elitarnego cyklu UCI World Tour. Lang Team organizuje także wiele imprez dla amatorów promujących zdrowy i aktywny styl życia, choćby Mini Tour de Pologne, Tour de Pologne Amatorów, Orlen Lang Team Race czy cykl pikników rodzinnych Wyścig po Zdrowie. Uzasadnienie: za zmianę oblicza rodzimego kolarstwa, wyniesienie Tour de Pologne do rangi ważnego wyścigu kolarskiego w Europie oraz walkę o zdrowie Polaków.

Fot. mat. prasowy

Statuetki, przygotowane przez rzeźbiarza Krzysztofa Renesa, wręczyli wyróżnionym Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Grupy Lotos (Partner Główny Wyróżnienia) oraz Jan Kowalski, dyrektor biura programu „Niepodległa” (Partner Wyróżnienia).

Konferencja podsumowująca ranking była transmitowana „na żywo” na antenie TVP Sport. Wydarzenie odbyło się formie wieczornego, uroczystego spotkania w progach hotelu InterContinental Warszawa. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób, w tym wiele znakomitości ze świata sportu i biznesu: m.in. Apoloniusz Tajner (prezes Polskiego Związku Narciarskiego), Michał Listkiewicz (były prezes PZPN), Paweł Zagumny (prezes Polskiej Ligi Siatkówki), Sebastian Świderski (prezes Zaksy Kędzierzyn-Koźle), Artur Siódmiak (dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej), Bertus Servaas (właściciel PGE Vive Kielce) czy Dariusz Mioduski (właściciel i prezes Legii Warszawa).

Organizatorzy Wydarzenia: Forbes, Pentagon Research i TVP Sport
Partner Główny: Grupa Lotos
Partnerzy: Niepodległa, Kinga Pienińska, Cono Sur i Promokraft

Partnerzy wyróżnienia Ambasadorowie Dobrych Praktyk w Sporcie: Grupa Lotos (Partner Główny) i Niepodległa (Partner)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google