Martin Eden dostępny na platformie mojeekino.pl. Premiera kinowa 27 listopada

Fot. kadr z filmu "Martin Eden"

Martin Eden wejdzie do kin 27 listopada, natomiast już 10, 19 oraz 25 listopada na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL odbędą się pokazy przedpremierowe. Bilet na każdy pokaz kosztuje 15PLN. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie platformy.

Włoski reżyser Pietro Marcello przenosi akcję filmu do uwielbianego przez reżyserów Neapolu drugiej połowy XX wieku, chcąc tym samym pokazać uniwersalność i ponadczasowość historii opowiedzianej w książce.

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu Pietra Marcella, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Postanawia dorównać jej i zdobyć wykształcenie.

Wyglądać to może na mezalians, bo cała wiedza, jaką do tej pory w swoim życiu zdobył Martin, opiera się nie na szkolnej edukacji, a na byciu w drodze. Zamiast kończenia kolejnych klas, od wczesnych lat pływał na statkach, imając się różnych dorywczych zajęć. Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera.

16 listopada w księgarniach stacjonarnych całej Polski pojawi się wznowienie powieści Jacka Londona, która będzie miała filmową okładkę. Oprócz papierowej wersji dostępny będzie również ebook.

Martin Eden – polski zwiastun:

Martin Eden – polski zwiastun
ZOBACZ:  Ben Tennyson na emeryturze! Specjalny odcinek "Ben 10" wkrótce w Cartoon Network

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx