Przejdź do treści

Marek Dyjak powraca płytą „Piękny instalator” oraz wymownym klipem do singla „Miriam”

Marek Dyjak / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Piękny Instalator” to nowy album Marka Dyjaka. Inspiracją do nazwy płyty, jak i jednego z utworów znajdujących się na krążku, był obraz Jerzego Dudy-Gracza o tym samym tytule. Zdjęcie obrazu „Piękny instalator” pochodzi ze strony internetowej pisarze.pl, z artykułu Leszka Żulińskiego pt. Piękny Instalator.

Piosenką „Piękny Instalator” Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak sam mówi: „Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”. Na albumie ten utwór Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawiła się także Renata Przemyk oraz młoda skrzypaczka – Zosia Hiszpańska.

Pierwszym singlem zapowiadającym najnowszy album Marka Dyjaka jest utwór pt.: „Miriam”. Ballada powstała z połączenia tematu z muzyki do filmu „Jasminum“ Zygmunta Koniecznego, z nowym tekstem napisanym do niego przez Roberta Kasprzyckiego. Specjalnym gościem jest młoda skrzypaczka Zosia Hiszpańska. „Zawsze chciałem śpiewać ważne teksty do wybitnych utworów muzycznych, wierzę, że w tym wypadku udało mi się to osiągnąć” – mówi Marek Dyjak.

Warstwę tekstową i muzyczną uzupełnia poruszający teledysk w reżyserii Sebastiana Juszczyka, obrazujący transport skazanych do obozu zagłady. Minimalistyczny obrazek, zachowany w kolorystyce czerni i bieli wzrusza i hipnotyzuje.

Marek Dyjak – Miriam. Premiera teledysku w piątek 29 listopada o godzinie 10.00:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google