Manchester City mistrzem Anglii 2021/2022!

Manchester City mistrzem Anglii

Manchester City pokonał w ostatniej kolejce Premier League Aston Villa FC 3:2 i obronił mistrzowski tytuł.

Rywalizacja o mistrzostwo Anglii trwała do ostatniego meczu. Tuż przed rozpoczęciem 38. kolejki Premier League Manchester City miał 1 punkt przewagi nad Liverpoolem FC. Drużyna Pepa Guardioli mierzyła się na własnym stadionie z Aston Villą, zaś podopieczni Jürgena Kloppa grali u siebie z Wolverhampton. Liverpool kiepsko zaczął spotkanie z „Wilkami”. Już w 3. minucie meczu bramkę dla gości zdobył Pedro Neto. Nadzieję na mistrzowski tytuł drużynie z Liverpoolu przywrócił w 24. minucie Sadio Mané. Radość kibiców LFC była jeszcze większa, gdy w 37. minucie meczu City z Aston Villą gola strzelił reprezentant Polski Matty Cash. „The Reds” żeby zdobyć tytuł musieli liczyć na porażkę, bądź remis Manchesteru City, wygrywają przy tym z Wolves.

W 69. minucie spotkania City z Aston Villą Philippe Coutinho podwyższył na 2:0 dla „The Villans”. W tym momencie sytuacja dla kibiców „The Blues” nie była najlepsza, bo jedna bramka więcej dla Liverpoolu mogła by ich kosztować utratę pozycji lidera Premiera League. Manchester City miał jednak w meczu z Aston Villą swoje 5 minut. W przenośni i dosłownie. Podopieczni Guardioli od 76. do 81. minuty strzelili 3 gole. Liverpool co prawda w meczu z Wolves zdobył kolejne 2 bramki, jednak to ekipa z Manchesteru na koniec mogła cieszyć się ze zwycięstwa w Premier League. Dla Manchester City jest to 4 tytuł mistrza kraju w ostatnich 5 latach.

Manchester City mistrzem Anglii!

Od sezonu 1992/1993 Premier League tylko Sir Alex Ferguson zdobył więcej mistrzowskich tytułów od Pepa Guardioli. Szkot ma ich na koncie 13, a Hiszpan 4. Tuż za nim jest Arsène Wenger i José Mourinho z 3 zdobytymi tytułami mistrza Anglii.