Przejdź do treści

Maluma wypuszcza z zaskoczenia nowy album „Papi Juancho”!

Fot. kadr z teledysku "Parce"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ikona muzyki latynoskiej – Maluma – zaskoczył swoich fanów niespodziewana premierą albumu „Papi Juancho”.

Zwykle bardzo aktywny w social mediach artysta (na Instagramie, YouTube, Facebooku i Twitterze artystę obserwuje ponad 100 milionów osób), zniknął z nich na cały tydzień, aż niespodziewanie podczas relacji live ogłosił wydanie nowego albumu!

Album „Papi Juancho”, który ukazał się 21 sierpnia, składa się z 22 utworów. Powstał w większości podczas lockdownu w Miami i Medellín. Projekt jest wynikiem ewolucji alter ego Malumy – „Dirty Boy” (który po raz pierwszy pojawił się na jego drugim albumie „Pretty Boy Dirty Boy”) dorósł i stał się „Papi Juancho”.

Maluma – Parce (feat. Lenny Tavárez & Justin Quiles):

„Ten album jest dla mnie wyjątkowy, reprezentuje moją esencję, to z czym dorastałem i muzykę, którą cieszę się z moimi przyjaciółmi. Jest też wyrazem mojej miłości do reggaetónu. Dlatego właśnie współpracowałem przy nim z artystami, których cenię. To płyta stworzona z miłością, która na pewno uszczęśliwi moich fanów, tak mocno, jak cieszy także mnie. Chcę, żeby ludzie mieli okazje spędzić wspaniały czas z tą muzyką. To prawdziwa esencja [Papi Juancho]” – mówi Maluma.

„To bardzo dopracowany, kompletny album. Na przykład utwór „Medallo City” to trap wymieszany z salsą, gatunkiem, z którym jeszcze nie miałem okazji eksperymentować w mojej muzykę. Tekst tego utworu jest jest pełen slangu, którego używamy w Medellín, szczególnie w Envigado, gdzie dorastałem. Chciałem pokazać moją kulturę oraz moje korzenie” – dodaje Maluma.

Maluma – Papi Juancho. Cover albumu:

Okładka albumu „Papi Juancho”

Album „Papi Juancho” został wyprodukowany przez wieloletnich współpracowników Malumy – Rude Boyz (Kevin ADG y Chan „El Genio”), którzy pracują z kolumbijskim artystą od początku jego kariery. Maluma zaprosił do współpracy mnóstwo artystów reprezentujących starą i nową szkołę reggatónu – są to m.in. Darell, Jory Boy, Justin Quiles, Lenny Tavarez, Myke Towers, Ñejo & Dalmata, Ñengo Flow, Randy, Yandel oraz Yomo y Zion.

Wraz z premierą albumu ukazał się również teledysk teledysk do utworu „Parce”, w którym gościnnie wzięli udział Lenny Tavarez oraz Justin Quiles.

Od czasu dołączenia do Sony Music Latin w 2015 roku, Maluma wypuścił trzy albumy (Pretty Boy Dirty Boy (2015), F.A.M.E. (2018) oraz 11:11 (2019)), z których każdy zadebiutował na pierwszym miejscu listy magazynu Billboard Latin Albums. Dotychczas Maluma miał piętnaście singli numer 1 na Billboard Latin Airplay Chart.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx