Przejdź do treści

Mafia: Edycja Ostateczna. Jest już mapa gry!

Fot. Mafia: Edycja Ostateczna

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Mafia: The City of Lost Heaven czeskiego studia Illusion Softworks miała swoją premierę w 2002 roku i stała się grą kultową. Teraz po 18 latach będziemy mogli zagrać w remake Mafii z odświeżoną grafiką i zmienioną mapą.

W maju bieżącego roku 2K opublikowała zwiastun zremasterowanej Mafii, a tydzień temu Hangar 13 zaprezentowało kilkunastominutowy gameplay, który u fanów serii przywołał niezapomniane wspomnienia związane z grą.

Mafia remake

Teraz zaprezentowano mapę Mafii: Edycji Ostatecznej, która jest znacznie większa niż w oryginale. Na oficjalnej stronie gry możemy przeczytać: „Odwiedź miasto po 18-letniej nieobecności, a z pewnością zobaczysz zmiany. Podobnie jest z fikcyjnym miastem Lost Heaven, w którym rozgrywają się wydarzenia Mafii: Edycji Ostatecznej. Transformacja nie dotyczy jednak zwiększenia populacji, gentryfikacji czy zmiany w trendach architektonicznych. Chodzi raczej o duże różnice pomiędzy Lost Heaven z roku 2002, kiedy wydana została oryginalna Mafia, i jego dzisiejszym wyglądem, gwarantowanym przez zmiany projektowe w rozgrywce, postęp technologiczny i oczywiście producentów z Hangar 13, którzy spędzili całe lata na przebudowie Lost Heaven. To prawdziwy owoc ich pasji”.

Fot. Mafia: Edycja Ostateczna

Podobnie jak Chicago z lat 1920. i 1930., na którym wzorowane jest Lost Heaven, miasto to położone jest na amerykańskim Środkowym Zachodzie. Pełne jest korupcji, a potężni bossowie przestępczy budują w nim swoje imperia, wykorzystując prohibicję. Poniżej znajduje się mapa Lost Heaven w takiej formie, w jakiej miasto to pojawia się w Mafii: Edycji Ostatecznej. Plan miasta z Mafii z roku 2002 był wskazówką dla producentów w trakcie projektowania nowego świata gry, a więc układ dzielnic, przecznic i głównych ulic jest w większości taki sam, choć niektóre nazwy się zmieniły. Pamiętne lokacje z misji, takie jak motel Clark’s, międzynarodowy port lotniczy czy tor wyścigowy również się tam znajdą, a także większość obszaru wiejskiego na północ od miasta. Można je teraz odwiedzać w każdej chwili, bez konieczności zaliczenia postępów w fabule (nie ma już niewidzialnych ścian) czy oglądania ekranu wczytywania.

Mafia Edycja Ostateczna – oficjalna mapa gry:

Fot. mapa remake’u Mafii

„Każda dzielnica wygląda inaczej i ma inną atmosferę, w zależności od pory dnia. Za dnia ulice są pełne żółtych taksówek, na chodnikach mamy wielu przechodniów, a z kominów fabryk unosi się dym. Nocą sytuacja bardzo się zmienia. Po zachodzie słońca ruch uliczny znacznie się zmniejsza, chodniki są w większości opuszczone, a neonowe szyldy hoteli i miejsc rozrywki, w dzień praktycznie niewidoczne, rozbłyskują teraz z dużej odległości. Można się dzięki nim zorientować w swoim położeniu i z łatwością przemierzać słabo oświetlone ulice. Nie możemy się już doczekać waszych wizyt w nowej wersji Lost Heaven, kiedy Mafia: Edycja Ostateczna pojawi się w sprzedaży, już 25 września. Mamy nadzieję, że będziecie odkrywać miasto z taką samą przyjemnością, z jaką my je budowaliśmy” – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Mafia Edycja Ostateczna – gameplay:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google