Madame X – premiera wyjątkowego filmu koncertowego Madonny w MTV Polska

Madame X premiera
Madonna, fot. mat. prasowy

Już 8 października odbędzie się globalna premiera filmu dokumentalnego pt. „Madame X”, przedstawiającego trasę promującą 14. album studyjny Madonny. Polscy fani artystki będą mogli zobaczyć produkcję na antenie MTV Polska.

Trasa koncertowa Madonny „Madame X Tour” rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i trwała do marca 2020 roku. Była to seria wyjątkowych występów, które odbywały się wyłącznie w teatrach, oczywiście dając fanom wokalistki niepowtarzalną okazję podziwiania jej w zupełnie nowej scenerii. Światowa premiera filmu dokumentującego koncerty odbędzie się 8 października. Produkcja trafi do biblioteki platformy streamingowej Paramount+. Tego samego dnia w Polsce „Madame X” obejrzeć będzie można o godz. 21.00 na antenie MTV Polska.

Madame X Tour

Trasa „Madame X Tour” promowała ostatni album Madonny o tym samym tytule, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 w 2019 roku. Na koncertach można było usłyszeć utwory z najnowszej płyty, nie zabrakło również znanych hitów i utworów cieszących się największą popularnością wśród słuchaczy. Królowa popu na scenie wcielała się w rolę Madame X – „podróżującej po całym świecie, zmieniającej tożsamości, walczącej o wolność i niosącej światło w mroczne miejsca” tajnej agentki. Zróżnicowany językowo album, zainspirowany życiem artystki zanurzonej w bogatych wpływach kulturowych Lizbony, jest jak list miłosny do różnorodności i świadectwo z pewnością zmieniającego się wpływu Madonny na globalną kulturę i wyrazem szacunku dla niej.

Sceny zaprezentowane w filmie nakręcone zostały w Lizbonie. U boku Madonny wystąpiło aż 48 wykonawców, w tym dzieci wokalistki, muzycy i tancerze z całego świata oraz żeńska formacja Orquestra Batukadeiras. Ich wykonanie utworu „Batuka” przywołuje na myśl Batuque – styl muzyczny stworzony przez kobiety pochodzące z Wysp Zielonego Przylądka. Za reżyserię filmu „Madame X” odpowiada Ricardo Gomes, współreżyserem jest SKNX, a kierownictwo muzyczne sprawuje Kevin Antunes. Trasę „Madame X Tour”stworzył i wyreżyserował zespół pod kierownictwem Madonny. Należeli do niego Jamie King jako producent kreatywny i Megan Lawson jako współreżyserka i główna choreografka. Dodatkowy wkład twórczy i choreografię przygotował Damien Jalet, a o kostiumy zadbał Eyob Yohannes. Scenografię natomiast stworzył Ric Lipsonze Stufish Entertainment Architects.

ZOBACZ:  Taco Hemingway publikuje odsłuch numerów z albumu "Europa"

Madonna – Madame X – premiera już 8. października

Madonna to niekwestionowana ikona muzyki pop. W trasę „Madame X Tour” siedmiokrotna zdobywczyni nagrody Grammy wyruszyła po sukcesie najnowszego albumu o tym samym tytule. Aktualnie wokalistka pracuje nad swoim filmem biograficznym, który również sama wyreżyseruje. Obraz ma przedstawiać drogę, jaką musiała pokonać artystka by osiągnąć sławę w muzyce, aktorstwie, reżyserii, pisarstwie oraz by stać się przedsiębiorcą, którym oczywiście jest obecnie. Madonna jest także współzałożycielką Raising Malawi, organizacji non-profit, której celem jest pomoc w walce ze skrajnym ubóstwem i trudnościami, z jakimi borykają się miliony sierot w Malawi.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx